Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik könyvből éri meg tanulni?

Melyik könyvből éri meg tanulni?

Figyelt kérdés

Szóval 16 éves vagyok, most fejeztem be a 9. osztályt. A nyáron dolgozni fogok három hetet, és a maradék napokból egy-két-három órát szeretnék tanulásra áldozni. A fő érdeklődési köröm a biológia, és a kémia.

Nagyobb testvérem nincs, akitől kölcsön tudok kérni tankönyvet, vagy bármiféle könyvet - így a könyvtár maradt. Szentesi vagyok. A helyi könyvtárban sok könyv fellelhető.

Melyikből ajánlja a nyári tanulást?

Linkeket is szívesen elfogadok. Ha megtenné, vagy van rá ideje, leellenőrizné, hogy az ominózus könyv elérhető lenne-e a szentesi könyvtárból.

[link]


Csaba



2012. jún. 17. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:

És a bioszon belül mi érdekelne inkább?

Kezdődjön az alapoktól vagy mehet már magasabb szintű, szakosodott dolog is?

(növények vagy állatok azokon belül?)

2012. jún. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

szia! köszi a gyors választ! a endokrin mirigyek által termelt anyagok, valamint a hormonok érdekelnek. a kémiából a komplex vegyületek, alkalmazott kémia a legalapabb szinten. persze azért nem a co2 gyártás szénből :)


pl még az auxin, és a hasonló szerves növényi eredetű vegyületek.

2012. jún. 17. 20:59
 3/4 A kérdező kommentje:
még annyi, hogy a wikipédiával nem nagyon elégszem meg.
2012. jún. 17. 21:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezeket legjobban az egyetemi jegyzetekben lehet megtalálni, de szerintem (ne haragudj, de igen) annak a nagy részét nem értenéd. Inkább úgy tanulj nyáron, ha nagyon akarsz tanulni, hogy már készülsz az érettségire, hogy jó egyetemre vegyenek föl és akkor majd kapsz rendesen koordinációs vegyületeket meg parakrin módon ható hormonok pozitív visszacsatolását.
2012. jún. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!