Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Álmunkban miért nem jövünk...

Álmunkban miért nem jövünk rá, hogy álmodunk?

Figyelt kérdés
Bármilyen szürreális, csináljuk a dolgunkat, amibe belecsöppentünk. Ez minek az eredménye? Álmunkban a logikai központ korlátozva van? Vagy mitől természetes a leghülyébb álom is, mikor benne vagyunk?
2012. jún. 19. 14:47
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:

Igen: van egy ún. hihetőségközpont az agyban.

Ez a legtöbb alvás közben ki van kapcsolva. Ezért lehet nagyon gyorsan álmodni, mert nincs közben ellenőrzés.

Azért, ha félig felébredsz, egy kis gyakorlással lehet tovább álmodni - úgy, hogy már tudod, hogy álmodsz - és te irányítod.

2012. jún. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már volt olyan, hogy olyasmi történt velem álmomban amit nem hittem el, ezért megcsíptem magam. Mivel nem fájt, rájöttem hogy álmodok és onnantól tudtam irányítani. Nem vicc.

Angolul "lucid dreaming"-nek hívják azt, amikor úgy álmodsz hogy nem aludtál el teljesen, és így tudod irányítani az álmodat.

2012. jún. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
Velem már volt olyan, hogy álom közben tudtam, hogy az csak egy álom. Leginkább kiskoromban fordult elő. Eszembe jutott álom közben, hogy testvérem mondta, milyen jó repülni. Ki akartam próbálni de nem sikerült. :DD Ha valakinek van tippe, hogyan lehetne ilyenre rájátszani, megköszönném, mert már évek óta nem sikerült ez az "éber-álom".
2012. jún. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Én néha rá szoktam. :)


De amúgy azért, mert olyankor minden logikusnak tűnik, ergo nem jövünk rá, hogy szürreális. :)


Az álmok amúgy engem is nagyon érdekelnek, de sajnos szerintem az emberiség még nincs olyan szinten, hogy megértse ezeket a folyamatokat.

2012. jún. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

ma 15:54


www.tudatos-alom.hu


Itt vannak technikák.


Igazából kb egy hete próbálom elérni a tudatos álmodást. Csak van egy bökkenő.


Az, amit a kérdésben kiírtam. Álmomban mint ha nem is én lennék, egyszerűen sodródok egy furcsa történettel. Így sosem fogok rájönni, hogy álmodok. Pl múltokor álmomban az álomról mutattak nekem egy indexes cikket, de nem esett le a tantusz.

Szóval kicsit úgy érzem, hogy álmaimban inkább csak egy történet megy, amibe nincs beleszólásom. mintha az álom csak saját magát építgetné, szőné, én meg igazodom a részletekbe. Minimális döntéseim vannak, pl ma reggel az álmomegyik része, hogy egy műanyag üveg egy radiátor mellett el kezd olvadni, én meg ezért lekapcsolom a radiátort, és eliszem onnét az üveget.

De akkor is, ha menni kell valahova akkor megyek, ha szürreális dolgokat kell csinálni akkor csinálom :D Max a végrehajtás módjába szólok bele.


Szóval én arra jutottam, hogy valóságtesztel mindig kiderülne, hogy csak álmodok, mivel mindig az adott álomvilág létezik, mintha sosem lett volna más dolog. Simán kiderülne, hogy "hé, te barom, nem tudod, ki vagy, mit keresel itt, honnan jöttél, hahó, ez egy álom". Csak ugye én úgy érzékelem, hogy csakis az adott álom létezik, így a valóságteszt sem jut eszembe. Na mid1, ez így kicsit keszeusza lett :D


Ja, másik, hogy tudom, hogy van az a WILD technika, vagy mi, csak azt nem merem kipróbálni, mert f*sok az alvási paralízistől :D 9gagon olvastam a kommenteket, hogy ők laikusan ki akarták próbálni és 3D-s horrorban volt részük (alv. paralízisben)

2012. jún. 19. 16:18
 6/38 anonim ***** válasza:

Az álmodba csak akkor tudsz beleszólni, ha félig felébredsz (ekkor kezdesz el kételkedni), majd be tudod kapcsolni a hihetőségközpontot.

Ha nem tudod bekapcsolni, akkor maradsz a kételkedésnél és álmodsz tovább. Én már álmomban ébredtem fel (egy másik álomba - de az is valóságosnak tűnt) és csíptem meg magam úgy, hogy fájt is.

2012. jún. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt olyan álmom, amiben rájöttem, hogy ez nem a valóság.
2012. jún. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
0%

Ezt úgy hívják, hogy a fizikai tapasztalat béklyója...idővel elmúlik. :P


megj.: Ilyen alapon egyáltalán honnan tudjuk, hogy az, amit ébrenlét alatt megélünk, látunk, hallunk, az a valóság e.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. jún. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

"megj.: Ilyen alapon egyáltalán honnan tudjuk, hogy az, amit ébrenlét alatt megélünk, látunk, hallunk, az a valóság e. "


Onnan, hogy emléxel az életed eseményeire, állandó fizikai/társadalmi szabályok határozzák meg az életed, sőt az egész világ logikusan felfogható, mások tudnak neked segíteni, olyan dologban amire te nem vagy képes (pl matekpéldát megoldani, elmagyarázni).

Teljes tudatában vagy, hogy ki vagy, mit csináltál. Az egész világ logikusan működik, már azelőtt is, hogy benned az tudatosulna (a föld akkor is gömbölyű volt, mikor azt hitték, h lapos).


stb

stb


stb



stb

2012. jún. 19. 17:53
 10/38 anonim ***** válasza:

"Onnan, hogy emléxel az életed eseményeire, állandó fizikai/társadalmi szabályok határozzák meg az életed, sőt az egész világ logikusan felfogható, mások tudnak neked segíteni, olyan dologban amire te nem vagy képes (pl matekpéldát megoldani, elmagyarázni).

Teljes tudatában vagy, hogy ki vagy, mit csináltál. Az egész világ logikusan működik, már azelőtt is, hogy benned az tudatosulna (a föld akkor is gömbölyű volt, mikor azt hitték, h lapos). "


Miért talán álmodban nem tudnak neked elmagyarázni egy matek példát? Talán álmodban nem vagy tudatában önmagadnak? Talán álmodban nem tudod logikusan feldolgozni ami akkor történik veled, hiába utólag logikátlannak tűnik, miután felébredtél? Talán álmodban, amikor átéled, nem tudnak neked segíteni? Talán álom alatt nincsenek társadalom által meghatározott szabályok, persze az éppen aktuális álmod rendszeréhez társítva?


Mindennemű következtetést, amit az álomról mondunk, azt utólag, ébredés után tesszük meg...amíg álmodunk, addig ugyanolyan valóságosnak tűnik, mint amit itt megélünk ébrenlét alatt. Vagy talán nem erről szól a kérdésed? S erre reagáltam az általad tőlem kiragadott megjegyzést. ;)


ui.: Majd ha esetleg az ébrenlétből is "felébredünk", már ha van erre lehetőség, akkor látjuk/láthatjuk meg, hogy ez a Valóság volt e vagy sem. Nyilván ha felébredünk, rájövünk, hogy ez nem a Valóság, amit most megélünk, vag annak hiszünk. :)


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. jún. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!