Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha Greenwich-i idő szerint...

AndRU kérdése:

Ha Greenwich-i idő szerint éppen déli 12 óra van Greenwich-ben, akkor hány óra van a Föld középpontjában?

Figyelt kérdés
Ha Greenwich-i idő szerint éppen déli 12 óra van Greenwich-ben, akkor hány óra van a Föld középpontjában?
2012. jún. 24. 08:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%
Menj le és nézd meg. Egyébként pedig az ilyen helyeken jellemzően valami tetszőlegesen, praktikusan megválasztott időzónát használnak (a Föld középpontjában mondjuk még nem, ahhoz el kellene oda jutni). A Déli-sarki Amundsen-Scott kutatóbázis például egyszerre fekszik majdnem az összes időzónában, de - ha jól emlékszem - az új-zélandi időzónát választották, mivel onnan érkeznek az ellátó repülőgépek, így nem kell időzónákat átszámolgatni. Sőt, a világűrben keringő űrhajók is lehetnének bármelyik időzónában, mégis ki szoktak nekik jelölni valamit, hogy ne zavarodjanak meg a repülésirányítók attól, mikor mennyi ott az idő.
2012. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

0-6 óra

6-12 óra

12-18 óra

18-24 óra


jó de ezek közöl szerinted melyik?

2012. jún. 24. 09:31
 3/26 anonim ***** válasza:
62%
Úgy látszik nehéz a felfogás...
2012. jún. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
De felfogtam csak mondjál egy tippet valamik tuti hogy mert ezek közül kell nekem is választanom
2012. jún. 24. 09:41
 5/26 anonim ***** válasza:
60%

Te reptoid vagy, hogy ez érdekel?

Ez csak annak lenne fontos, aki ott méri az időt!

Amúgy nincs már greenwich-i idő (pontosabban nem az a mérvadó), Párizs mellet van az etalon atomóra-központ.

2012. jún. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Tom Benko ***** válasza:
Ahogy tetszik. Az időzónák csak a felszíni idő és életritmus összehangolására jó, egyébként mindenki olyan időt állít be, amilyet akar.
2012. jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
nem érdekel csak van egy oldal ahol válaszolok ilyen kérdésre kapok 5 dollárt ha de csak akkor ha jól válaszolok kérdésre ha nem akkor elveszitek 5 dollárt na vágod és csak egy tippet kértem de azért kösz a tudományos felvilágosításodat
2012. jún. 24. 09:51
 8/26 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy a felsorolt négy válaszlehetőség közül egyikre sem lehet ráfogni, hogy az lenne a helyes. Mivel tetszőlegesen lehetne megválasztani a Föld középpontjának időzónáját, ezért mindegy, melyiket választod.
2012. jún. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 stomi61 válasza:

Szerintem holnaptól már nem kell gondolkodnod a napi kérdésen.

Most "veszítesz" 5 pontot, aztán elveszik a kérdést.

Barom vagy!

2012. jún. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
de nekem kell az 5 pont
2012. jún. 24. 09:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!