Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Atomtörzs? Most akkor a nem...

Csakegypali kérdése:

Atomtörzs? Most akkor a nem vegyértékelektronhéjak azok nem biztos hogy telítettek?

Figyelt kérdés
"az atomtörzs az atommagból és azon héjak alhéjak elektronjaiból áll melyek nem tartoznak a vegyértékelektronok közé" eddig világos. Ez a főcsoportok elemei esetében azt jelenti hogy az atomtörzs az atommagot és a legkülső vegyértékelektronhéjon kívűl valamennyi héjat magába foglal. ez is vili. " Ezek a héjak nem feltétlenül telítettek, hiszen a legkülső héj töltődése az előző p alhéjának töltődése után megkezdődik" Nah ez mit jelenthet mert én úgy tudom hogy ami nem vegyértékelektronhéj az maximálisan telítve van ezek szerint nem vagy msot hogy van?
2012. jún. 24. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
ezt így nem lehet egyértelműen kijelenteni,a tudomány egy változó valami, ma ezt hívják ennek, holnap azt annak.
2012. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát válaszolnál a kérdésemre:D azt tudom hogy ez mindig változik de én értelemszerűnek találtam azt h ami nem vegyértékelektronhéj az telített de a faktos könyvembe meg máshogy találtam akkor ez hogy is van?:DD
2012. jún. 24. 12:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Ott van pl. az alumínium. Van d pályája, csak nincs rajta egy elektron se.
2012. jún. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De az alumíniumnak a d pályálya ezek szerint nem vegyértékelektronhéj?:D...
2012. jún. 24. 16:27
 5/7 A kérdező kommentje:
1s2 2s2 2p6 stb stb én a könyvben azt láttam hogy jajj nem tudom elmagyarázni..... tehát azt olvastam hogy nem minden atomtörzsi héj telített de azt hogy csinálják?:DXDD mert elvileg mindgi az legszélső az atommagtól elgtávolabb lévő héjnek kellene telítetlennek lennie nem pedig az atomtörzsi elektronhájaknak ennek igy semmi értelme de a könyvben az állt..
2012. jún. 24. 16:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Az atomtörzs stabil elektronkonfigurációt jelöl. Ilyennel rendelkeznek a nemesgázok. De! Pl. az argon esetében aminek az elektronkonfigurációja ... 3s2 3p6, nem alakul ki telített M-héj mert ahhoz a 3d pályának is fel kell töltődnie.
2012. jún. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen igen köszönöm én kb 3 órával ezelőtt jöttem rá erre:D figyelmetlen voltam:D
2012. jún. 24. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!