Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor a grafikus, webdesi...

Most akkor a grafikus, webdesigner, és hasonló szakmák telítettek vagy nem?

Figyelt kérdés
Csak mert sokan azt mondják hogy ez már nem hiányszakma, viszont az álláshirdetéseknél mindig lehet látni olyat hogy keresnek grafikust, vagy webdesignert, aki jártas az indesignben, photoshopban, illustratorban, és nem feltétlenül írnak hozzá több éves gyakorlatot sem elvárásként.
2010. nov. 29. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nagyon is, egy olyan hirdetésre simán érkezik 100-200 ajánlat. vannak telítettebbek, pl a rendszergazda, de alapvetően az egész informatika ilyen csúfosan áll.

ennek a legrosszabb következménye, hogy nem győznek egymás alá licitálni az emberek, így volt már idén, hogy 130ezret ajánlottak programozásért, ami már 5 éve is legfeljebb gyakornokként volt elfogadható.

2010. nov. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
és ez vajon hogy fog változni a következő 1-2 évben? Még mindig egyre több új ember lesz ebben a szakmában, és a fizetések egyre lejjebb mennek, és csak az tud rendesen megélni akinek már nagyon sok referenciája van és régóta benne van a szakmában? Csak mert én is jártas vagyok ezeknek a programoknak a használatában, nem profi szinten, kb. középhaladó szinten, és gondolkodtam azon, hogy most akkor álljak rá erre minden erőmmel, és fejlesszem magam profi szintig, de ha amúgy is annyian vannak már ebben a szakmában, akkor lehet nem is érdemes, és valami más irányba kellene tovább mennem.
2010. nov. 29. 10:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban nagyon profi vagy, akkor nem kell félned, hogy telített-e a szakma. Ez mindig csak a gyengéknek probléma.
2010. nov. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!