Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Embersz*arból kinőtt paradicso...

Embersz*arból kinőtt paradicsom ártalmas az egészségre?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, ha undorító a kérdés, de engem nagyon foglalkoztat.

A nagybátyám szennyvíztisztító telepen dolgozik (magyarul sza*rtelepen), és ott az emberi ürülékből paradicsompalánták nőttek ki, ő meg hazahozta, elültette.

Az egész család örül neki, hogy milyen jó, lesz paradicsom meg minden, de szerintem ez nem egészséges. Mondtam is nekik, hogy én abból biztos nem fogok enni, erre leoltottak, hogy nem vagyok normális meg ilyenek. Mondogatják, hogy gondoljak bele, a növényeket amúgy is trágyázni szokták, de szerintem az állatoktól származó trágya más mint az emberi. Nem?

A tehén is max füvet eszik és azt is üríti ki, de az ember megeszik egy csomó "mérget" is. Meg szerintem a kakiban benne vannak a betegségek, bacik, kórokozók is, nem? Mert ha például valaki beteg, akkor is székletmintát vesznek tőle, mert úgy meg tudják állapítani, hogy milyen betegsége van.

Belegondolni is rossz, hogy egy egész város kakija egy helyre megy, van benne ki tudja hány fertőző betegség, más meg az abból kinövő paradicsomot eszi...

És hát nem rég tanultuk biológián, hogy a növények eltárolják magukban a különböző szerves anyagokat, és mi azokat esszük meg.

Szerintetek? Egészségtelen vagy egészséges az ilyen paradicsom? Megtudnátok indokolni, hogy miért?



2012. jún. 26. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
nem káros. Mire eszitek régen feldolgozta a növény. Neki kb tápanyag mint a tehéntrágya
2012. jún. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Biztos? Nem raktározza el?
2012. jún. 26. 15:58
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Ha amúgy is egy csomó "mérget" eszik az ember, akkor nem mindegy?

2. A tehéntrágya valóban különbözik az emberétől, mert különbözik a táplálékuk (és emiatt az emésztésük és a bélflórájuk is), de nem a trágyát akarjátok megenni, hanem a paradicsomot, az pedig a felvett anyagokból növényi anyagokat állít elő. Hidd el az nem fordulhat elő, hogy leszedsz egy paradicsomot a növényről, annak a közepén meg ott lesz a szar).

3. A növények gyökéren keresztül vizet és kisebb szervetlen esetenként szerves molekulákat vesznek fel. Emberi betegséget okozó baktériumok nem tudnak a gyökéren keresztül a növény anyagszállító rendszerébe bejutni. Mellesleg, ha be tudnának is ott elpusztulnának, mert nem ahhoz a környezethez alkalmazkodtak.

4. Igen a növények valóban eltárolják magukban a szerves anyagokat, de azokat ők állították elő. Ilyenek például a cukrok, cellulóz, pektin ..., amit egyébkét tápanyagoknak is nevezünk.


Ha nem akarod megenni a paradicsomot ne edd meg, de attól nem kell félned, hogy a szennyvízből származó betegséget elkapsz tőle, sőt még az íze sem lesz "szar".

2012. jún. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Ez nagyjából mind igaz volt, ami idáig elhangzott...

csakhogy pl. Brazíliában emberi ürülékkel trágyázzák az ültetvényeket, és ott olyan amőbafertőzést is kaphatsz, amit az egész Földön csak ott tudnak gyógyítani pár helyen.

Gyakorlatilag ott TILOS bármit is megenni, ami nincs meghámozva.


Tehát: igen, kaphatsz nagyon komoly fertőzéseket.

Nem magától a növénytől természetesen - hanem attól, ami a felületén ottmarad.

2012. jún. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A németektől kiinduló hasmenéses járvány is hasonló okok miatt volt. Ugyanis egy biofarmon rendes ürülékkel trágyáztak, a kólibaktériumok utána ott voltak a salátában amit az emberek megettek. Szóval igen, ártalmas.
2012. jún. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha az ürülék kapcsolatba kerülhet a terméssel, akkor lehet ilyen probléma csak! A baktériumokat a növény nem szívja fel, nem építi bele a gyümölcsébe.

Ha a nagybátyád a kis palántákat hozta haza és ültette el, semmi bajotok nem lehet a majdan megérő gyümölcsöktől, hisz magára a bogyóra nem kerülhet az ürülékből semmi. Bár valóban bizar a dolog, semmi baj nem lehet ebben az esetben, ha tényleg így van.

2012. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az biztos, hogy nem fogok enni belőle.
2012. jún. 26. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!