Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez mivolt, hogy a csillag...

Ez mivolt, hogy a csillag villant? O. O

Figyelt kérdés
kint voltam elöbb és néztem az eget...Erre 1 csillag villant eggyet..talán 2 mp-ig növekedett a fény...aztánhírtelen elsötétült és halványan látni márcsak...de látszik még mindig csak halványan...Mi lehetett ez??? :OOO
2012. jún. 28. 00:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem biztos hogy csillag volt, lehet repülő is. Ha meg csillag hunyoroghat a légkör változásai miatt. Esetleg lehet egy nagyon távoli szupernóva-robbanás, aminek most ért ide a fénye, de ez utóbbi elég ritka.
2012. jún. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszönöm hogy írtál!

egyébként biztos nem repülőgép teljesen kizárt...

az hogy hunyorgott azt is megtudom különböztetni mert szoktam néha figyelgetni...ez abban a terülteben ahogy a fény terjedt kicsit a felhőkis látszottak miatta..

fúúúúúú nemtudom megfogalmazni igazán..de ilyet még sosem láttam...

2012. jún. 28. 00:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Esetleg egy állandó pályán álló műhold ami ráállt a napra.
2012. jún. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

az nemtom milyen hatást vált ki xD

De ez hogymondjam....először ahogy néztem ottvolt a csillag,egyszercsak elkezdett nőni,utánna pedig fényeis volt ami 1 bizonyos teruletet magakörül bevilágított és az amit bevilágított az a terület nőt kb 2 mp-ig...aztán hírtelen kihunyt és utánna az eredeti méreténél jóval kisebben alig észrevehető pontnyira látszott.

Aztán hogy csillag vagy műhold nemtom,de egyhelyben állt elötte és utánnais az tuti! :D

2012. jún. 28. 01:20
 5/11 anonim ***** válasza:
hát, szupernova robbanás nem 2másodpercig szokott látszani, az tuti. nem tudom mi lehetett, biztos ufo D:
2012. jún. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Silóból indítható, interkontinentális-ballisztikus rakéta.
2012. jún. 28. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha a végén apró fényfoltként tovább repült, akkor valószínűleg egy műhold valamelyik alkatrésze (pl. napelemtábla) verte vissza a napfényt. (Lásd pl.: Iridium flare. Videók is vannak a neten.)

Ha viszont a felfénylés után eltűnt, akkor lehetett még egy meteor, ami a légkörbe érés után tűzgömbként felrobbant. De ahogy leírtad, ez nem valószínű.

2012. jún. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=1PFUP5LPyuA

erre hasonlított a leginkább.

Csak az 1 helyben állt nem pedighaladt..

Köszönöm az eddiogi válaszokat! ment a plussz ;)

2012. jún. 28. 13:48
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
Akkor valószínűleg egy olyan műhold volt amit fix pontra állítottak, mondjuk az ilyen műhold sem mozog együtt az égbolttal de lehet, hogy nem figyelted huzamosabb ideig.
2012. jún. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ozmium42 ***** válasza:
Esetleg átvonult előtte egy kisebb, vékonyabb felhő, amit éjszaka nem láttál, és a csillagot sem takarta ki, csak tompított a fényén, és a villanás akkor volt, mikor a felhő alól épp kibukkant. Fentebb valaki úgy fogalmazott, hogy "légköri változás".
2012. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!