Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Olvasási probléma?

Olvasási probléma?

Figyelt kérdés
Mitől van az, hogy a gyíkot, a netet az újságot, folyamatosan tudom olvasni, böngészni akár 5-6 órán át is anélkül, hogy lefáradnék, de ha a kezembe veszek egy regényt, vagy egy tankönyvet, és elkezdem olvasni, akkor kb a 5. oldal után szó szerint elalszom rajta a nap bármely szakában?

2012. jún. 29. 03:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

80% -os!


Szerintem te tuti csaj vagy!


Össze kéne jönnötök Smart-tal, állítólag az ellentétek vonzzák egymást ;)

2012. jún. 29. 13:53
 12/17 anonim ***** válasza:

Smartguy:


„Ez, hogy így ideböffented, hogy én hülyeségeket beszélek, nem sokat nyom a latban, gondolom érzed.”


As you wish. Ezt a választ te követted el arra a kérdésre, hogy az elolvadó jég növeli-e a víz szintjét:


„Hááát, ugye a vízből annyit szorít ki, amennyi térfogata a víz szintje alatt van. Tehát ha elolvad, akkor a tengerszint feletti része is a tenger vizében lesz, tehát annyival megnő. Deeee lehet rosszul sejtem :D


Másfelől a jég kisebb sűrűségű, mint a tengervíz, szóval lehet, hogy ez meg kompenzálja. Plusz a jég ugye (furcsa módon) tágul, miközben fagy, tehát ha elolvad, akkor össze is szűkül...


Nehéz kérdés na. Valaki? :D”


Szóval ez egy általános iskolás alapkérdés, innentől kezdve azt hiszem nincs miről beszélnünk.

2012. jún. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kééész vagyok rajtatok!


Jobb mint a barátok közt!

2012. jún. 29. 15:13
 14/17 anonim ***** válasza:

Igen, ez jó kis előadás volt. :D

Amúgy mi lenne, ha szimplán csak ignorálnátok egymást? :)

2012. jún. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Smartguy:


"#15 - Már megbocsáss, de az éppen nem jó példa. Ott ugyanis te sem írtad le a teljes igazságot. A jéghegy általában a sarki földrészekről származik, tehát nem a tengervíz fagy jégheggyé. A kilógó rész nagyságát meg a víz és a jég sűrűsége közti különbség határozza meg.


De na bumm, fizikával nem foglalkoztam már 8 éve. Te hogy válaszolnál egy pénzügyi vagy vezetéselméleti kérdésre? Ha nem jól, akkor én is hülyézzelek le? Tényszerű dolgokkal sose szoktam vitatkozni."


1) Honnan tudod, hogy melyiket írtam én? Az én válaszomban szerepel a kérdezőnek tett korrekt és teljes válasz.

2) Én se foglalkoztam fizikával az érettségi óta, pedig én 82-ben születtem... Csak nem felejtek el alap dolgokat.

3) Én nem szólok hozzá ahhoz, amihez nem értek, nem érzem úgy, hogy mindenhova kötelező válaszolnom. Pl pénzügyhöz nem írtam még. Így aztán nem mondok hülyeségeket.

2012. jún. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Smartguy86 ***** válasza:
9%
#15 - Ahhoz a kérdéshez én se teljes magabiztossággal írtam, gondolom láttad. Írtam is, hogy javítson ki aki jobban tudja, csak érdekelt a kérdéskör. Arra lettem volna kiváncsi, hogy mikor volt olyan kérdés, ahol pusztán személyeskedésből szítottam vitát, mint valami hülye troll. Tudtommal ilyet még nem csináltam - leszámítva azokat a kérdéseket, amelyeknél a kérdező is eleve trollkodott.
2012. jún. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Smartguy86 ***** válasza:
A félrenyelés is a légzést veszélyezteti, szóval nem írtam hülyeséget. Én is olvastam a wikipediát ha erre célzol, de nem csak félrenyelt ember tud csuklani. A csuklás igenis a légzéssel áll kapcsolatban, és idegi reakció.
2012. jún. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!