Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan alakítsunk szabályos...

Hogyan alakítsunk szabályos alakúvá egy LP feladatot?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy kell standard alakúvá, és azt is, milyen egy szabályos alakú, de hogy hogyan kell azzá alakítani egy nem olyat, arról sehol nem találok semmit.

2012. júl. 1. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha leírod, hogy hogyan kell standard alakúvá, akkor előbb választ kapsz, barátom.
2012. júl. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hogyan kell standard alakúvá alakítani. Ezt le is írtam. Az érdekel, hogy hogyan kell szabályossá.
2012. júl. 1. 17:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Én viszont nem tudom xD De valamennyire tanultam ilyet és ha arra gondolok, amire te, akkor lehet tudnék segíteni.
2012. júl. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor hajrá, nem akadályozlak benne.
2012. júl. 1. 19:25
 5/10 bongolo ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy ez a legjobb leírás, de ezt találtam és meg lehet érteni belőle:


www.inf.u-szeged.hu/oktatas/jegyzetek/BartalosIstvan/Opkut2008marc04.ppt


A 11. oldaltól van a szabályos alak, a 76-tól pedig a standard alak.

2012. júl. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 bongolo ***** válasza:

Két sorban írta ki a gyk, de egyben van:

Opkut2008marc04.ppt

2012. júl. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. júl. 2. 06:12
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak még egy kérdés: Ha a feltételek között < vagy > van, azt hogy oldom meg? Standarddá alakításkor ugye egyszerű, mert egyenletté kell tenni, új nem-negatív változók hozzáadásával/kivonásával. De itt mit kell tenni vele?
2012. júl. 2. 06:48
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha jól gondolom, akkor egy < vagy egy > egyenlőtlenség esetén nincs semmi teendő, mert akkor nem is LP feladatról van szó, mivel annak a megoldásai halmaza mindig zárt. Jól látom?
2012. júl. 2. 07:31
 10/10 bongolo ***** válasza:
Így van, a megoldást az LP-ben általában zárt halmazon keressük. Nem mindig, van olyan is, amikor nincs elég feltétel megadva, ezért a tartomány végtelen lesz (egyik oldalát nem zárja le egyenes, ha grafikusan ábrázolod). Ekkor is viszont a többi feltétel ≤ vagy ≥ vagy =.
2012. júl. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!