Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet antropológusnak...

Hogyan lehet antropológusnak tanulni?

Figyelt kérdés

Engem nem a kulturális része hanem aki a bűntettnél segít, olyasmi mint a dr.csontban a törvényszéki antropológus!

Ha valaki tud erről többet akkor részletesen kifejtené!

előre is köszönöm



2012. júl. 2. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben azért ezen komolyabban elgondolkodnék. Azért az nem csak rutin boncolás (persze a nagytöbbség az), plusz hát közel sem olyan "izgi" mint a sorozatban. Ezzel csak arra akarok utalni, hogy ha itt érdeklődsz, akkor feltehetően a Google segítségével nem találtad meg a válasz. Ami azért egy ilyen pályánál nem a legjobb ajánlólevél.

Egyébként a SOTE kell neked, később pedig szakosodni igazságügyi orvosnak. Az ELTE is oktat ilyet - humánbiológia szak -, erre master szakon tudsz szakosodni. Ott a kulturális antropológus hangsúlyosabb, de természetesen igazságügyi oldalra is lehet szakosodni, de ehhez át kell hallgatni a SOTE említett intézményébe. Rendőrségi irányból is bizonyára meg lehet közelíteni, de ennek már nem néztem utána részletesen, mindenestre írták, hogy vannak rendőrtiszti tanítványok is. Az orvosi a legbiztosabb.

De azért gondold meg jól.

"Az intézet 17 diplomás tagja rendszeres orvosszakértői tevékenységet végez hatósági kirendelésre. Az intézet munkájának fontos része a rendkívüli halálesetek boncolása és véleményezése (2-2,5 ezer/év) és az élő személy vizsgálatok alapján történő szakértői véleménynek előterjesztése (7-7,5 ezer/év)."

2012. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Törvényszéki orvosszakértő ami neked való. Hat év a SOTE-n, majd lehet szakosodni. Viszont itt boncolni fogsz.

Esetleg ugye a humánbiológia szakirány, de Magyarországon főleg nem fogsz vele törvényszéki antropológusként dolgozni.

Külföldön van antropológia szak, azzal esetleg külföldön el lehet helyezkedni. Illetve Skóciáról tudom, hogy van kifejezetten törvényszéki antropológia msc, de ahhoz Skóciába is kell járnod bsc-re. Illetve oda archeológia bsc-ről lehet menni. Ez mondjuk kifejezetten "csontos", egy év msc-be már nem is férne bele mindenféle fiziológia, patológia, biokémia, és amit egy orvosszakértőnek tudnia kell. De itt sem olyan lesz mint a tévében, naponta eléd raknak öt csontvázat, vagy legalábbis a maradványokat, megvizsgálod, megírod a jelentésed, és ennyi. Nem fogsz egy hétig egy ügyön kotlani(nem is igazán lesz közöd az ügyhöz, te csak megírod a jelentésed), és nem lesz a társad egy jóképű FBI ügynök. Orvosszakértőként pedig ugyan ez, csak ott komplett emberi testeket raknak elég.

2012. júl. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! sokat segítettetek!

pontosan mi ez a SOTE? és ezen belül hova kell szakosodnom?

2012. júl. 4. 22:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmelweis Orvostudományi Egyetem. Ezen belül általános orvosira kell menned. Majd ezután jelentkezhetsz rezidensnek. Négy évig leszel rezidens, ugye addig nem dolgozhatsz teljesen önállóan, csak egy orvos felügyelete alatt. De a rezidensképzés alatt fogod megtanulni mindazt, amit egy törvényszéki orvosszakértőnek tudnia kell. Utána szakvizsgázol, és akkor leszel teljes értékű törvényszéki orvosszakértő. És onnantól kezdve önállóan is boncolhatsz majd.

Egyébként nem feltétlen kell a SOTE. Bár az lenne a legjobb, de végül is az orvosképzés más egyetemeken sem rossz. Csak hát ugye a SOTE a legjobb.

2012. júl. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2012. júl. 5. 21:28
 6/8 anonim válasza:

néhány dologban nem értek egyet a válaszolókkal szemben....

1. az hogy nem olyan a törvényszéki antropológia mint a tv-ben ez tény, de az ma a 21. században nagy változások mennek végbe az igazságügyi orvostanba így az antropológiában is... világszerte vannak olyan laborok amik nyilván nem olyan de hasonló felszereltséűek mint a filmben de ez részlet kérdés...

2. az hogy nem vesz részt az ügyben ez sem igaz... eleve a vizsgálatokkal belefolynak az ügybe, a halál okát is megállapíthatja, hisz mért lenne antropológus ha nem azért hogy azonosítsa és vizsgálja meg a holttestet... a fegyverek azonosításánál is befolyik az antropológia úgy ahogy a toxikológiánál és még sok más tudományterületen... illetve a birosági tárgyaláson face to face ül a gyilkossal szembe így kénytelen elkerülni hogy ne legyen az ügyben benne

3. az csak a talpraesettség, szerencse és a jövő határozza meg hogy mezei antropológus ként milyen nagy hatásköröd van az ügyekben, de főleg szerencse kérdése


én csak szurkolni tudok neked hogy sikerüljön amit kigondoltál... én is tv. antropológus akarok lenni szóval megértem min mész keresztül

2013. jan. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Túl sok volt a Bones? :D
2015. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
SOTESOTESOTESOTESOTESOTE. Hú, de Pest orientáltak vagyunk, kérem szépen! :D Kérdező, bármelyik magyar orvosin szerzett diplomával szakosodhatsz igazságügyi orvosszakértőnek. (Budapest, Pécs, Szeged, Debrecen). Mind a négy egyetemen olyan professzorok tanítanak, akik az New Yorktól kezdve, Washingtonon át Londonig a világ számos pontján szoktak előadást tartani vendégelőadóként, illetve mind a 4 egyetemről mehetsz a diplomáddal külföldre dolgozni mint orvos, hiszen mindegyik kiváló képzést nyújt. Csak a teljesség kedvéért jegyeztem meg.
2015. szept. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!