Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az agy azt hiszi haldoklik a...

Az agy azt hiszi haldoklik a test?

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam, hogyha (rém)álomból felriad az ember és ez rángással is jár, ez azért van mert az agy azt hiszi haldoklik a test. Szeretnék erről többet megtudni, nagyon érdekelne. Olvastam az agyról érdekességeket, de erről nem találtam semmit. Köszönöm a válaszokat.

2012. júl. 3. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Erre senki sem tudja a választ!

Nem hallottad még hogy "jobban ismerjük a hold túloldalát mint az emberi agyat"? :)

2012. júl. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Ha ránguk, akkor kevésbé van blokkolva az az agyi terület, amely azért felelős, hogy "lebénítsa" a testet, és óvva meg attól, hogy a valóságban is megtegye azt, amit álmában.

egyes embereknek nem inaktiválódik ez a terület, és ezek az alvajárók, akik jönnek-mennek, esznek-isznak, sőt van, aki még e-mailt is írt ilyan állapotban :) és később erre nem emlékeznek.

Szóval a rémálomnál olyan erős ingereket kap az agy, hogy kicsit aktiválódik a mozgásért felelős terület.

semmi köze a haldokláshoz.


Érdemes szelektálni, hogy mit olvasunk. Az ilyen női és bulvármagazinok összeírnak mindent sz@rt.

2012. júl. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat , a 2. nagyon érdekes volt. Az újságokban meg a neten is, persze, hajlamosak túlozni... de felkeltette az érdeklődésemet és kiváncsi voltam hogy ennek mi a magyarázata, mások véleménye. Érdekelnek ezek a dolgok. Még valaki?
2012. júl. 3. 17:49
 4/5 anonim ***** válasza:
A #2. válaszoló által említett jelenség "ellentéte" az alvásparalízis. Mikor felébredsz, de mégsem bírsz megmozdulni. "A páciens tudatánál van, például érez szagokat és hall hangokat is a külvilág felől, akarata sem korlátozott, mégis képtelen megmozdulni. A jelenség általában néhány másodpercig tart (de akár percekig is tarthat), ami alatt a beteg növekvő félelmet és kiszolgáltatottságot érez, vagy rémisztő hallucinációkat él át. A test vagy testrészek megmozdítása érdekében kifejtett nagy erőlködés esetenként fantommozgást is eredményezhet. Ebben az esetben az ember úgy érzi, hogy sikerült megmozdulnia vagy megmozdítania valamelyik testrészét, miközben látja, hogy az továbbra is mozdulatlan."
2012. júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! írjatok még ilyen érdekességeket !! :)
2012. júl. 10. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!