Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy jön ki a szumma képlete?

Vérmagyar kérdése:

Hogy jön ki a szumma képlete?

Figyelt kérdés

(vagy legalábbis az egyik)

Ugye van ez a képlet, hogy [n*(n+1)]/2



#szumma képlet
2012. júl. 3. 21:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Eltekintve attól, hogy a kérdésed teljesen értelmetlen, amit leírtál egyenlő az első n pozitív egész szám összegével.
2012. júl. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen azért szumma. Nem tudom miért nem hallottad még ezt a kifejezést, 1+2+3+4 az egyenlő szumma 4-gyel.
2012. júl. 3. 21:39
 3/16 A kérdező kommentje:

De amúgy már értem. Van rá egy érdekes példa.

Alkossunk egy háromszöget labdákból úgy, hogy a labsák száma egyel kezdődik és mindig egyel növekszik az előzőekhez képest. Most ugyanezt az alakzatot tükrözzük háromszög befogójára. Az így kapott háromszög n*(n+1) elemet tartalmaz, de mivel megkettőztük, ezért az eredeti háromszögben [n*(n+1)]/2 elem található.

2012. júl. 3. 21:50
 4/16 A kérdező kommentje:
Amúgy meg csak azért hülyeség a kérdésem, mert vérmagyar a nickem? Rendkívül diszkriminatívnak érzem a hozzáállásodat...
2012. júl. 3. 21:51
 5/16 anonim ***** válasza:

[link]


Ott van a számtani sorozat is

2012. júl. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez alapján senki nem fogja megérteni. Ha belegondolsz előbb a logikai összefüggéseket fedezték fel, majd később jelölték őket képletekkel. A tanulás folyamán is így kell eljárni.
2012. júl. 3. 22:13
 7/16 anonim ***** válasza:

"1+2+3+4 az egyenlő szumma 4-gyel"


Ne haragudj, de megint hülyeséget írtál. Tessék pontosabban kérdezni!

2012. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Miért írtam volna hülyeséget? 1+2+3+4 nem egyenlő szumma 4-gyel? Tehát 1+2+3+4 az nem egytől négyig a számok összege? Ez egy számtani sor, amely egy egyel kezdődő 1 differenciájú számtani sorozat elemeit adja össze. Mit rontottam el?
2012. júl. 3. 22:43
 9/16 A kérdező kommentje:
De azt is mondhatnám, hogy 1-4 ig a pozitív egész számok összege.
2012. júl. 3. 22:46
 10/16 anonim ***** válasza:

"1+2+3+4 az egyenlő szumma 4-gyel"

Ez tényleg hülyeség

Az első 4 szám összege: Szumma i, i=1-től 4-ig

Nem szumma négy...

Ez esetleg azt jelenthetné, hogy a 4,4,4,4... sorozatot szeretnéd összegezni, de itt meg nem adtad meg, hogy honnan-hová

Gondolkodj legalább akkor, amikor másokat akarsz oltani...

2012. júl. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!