Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen a 4D? (Több lennt)

Milyen a 4D? (Több lennt)

Figyelt kérdés
Lehet rossz témakörbe írtam, mindegy. Szóval, szintén egy kérdés válaszában olvastam, hogy a négy dimenzió, az olyan, mint az Univerzum. Szóval, egy gömb, aminek csak a felszíne az Univerzum, és az még befelé is tágul, vagy nem tudom. Épp ezért kérdezem, lehet hülyeséget mondtam :)

2012. júl. 6. 16:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Sőt, tuti
2012. júl. 6. 16:48
 2/11 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=9DoSqeJNG74&feature=related

Ha tudsz angolul, akkor kb meg tudod érteni, hogy mi is az a "4D", de elképzelni, nem fogod tudni.

2012. júl. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, az Univerzumot el lehet úgy képzelni, mint egy négydimenziós gömb felszínét. A dimenzió konyhanyelven nagyjából azt jelenti, hogy hány kiterjedése van az adott dolognak. Például az egyenesnek 1, a síknak 2, a térnek 3, és a négydimenziós térnek 4 stb.
2012. júl. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Többször volt már itt hasonló kérdés, próbáld visszakeresni.


De ha az 1, 2 és 3 dimenziót nem tudod jól elképzelni, akkor eléggé esélytelen, hogy a 4-et megértsd.

2012. júl. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 NagyonGonosz válasza:
100%
Egy 4 dimenziós tárgynak maximum 3 dimenziós vetületeit tudjuk "látni". Gondolj bele egy petricsészében lévő baktérium elméleti síkon csak 2 dimenzióban tud mozogni és ez rendben is van, mert számára csak 2 dimenzió létezik, de mi tudjuk, hogy van egy harmadik is hiszen mi 3 dimenziót tudunk kézzelfoghatóan megtapasztalni. A negyediket nem tudjuk leképezni,lerajzolni,megjeleníteni, de matematikailag tudunk számolni vele. Itt jön az, hogy képzelj el egy 99 dimenziós vektorteret. Elképzelni nem lehet, de lehet vele számolni csak egy vektornak 99 komponense lesz tudunk mozgást modellezni 99 dimenzióban, pedig el sem tudjuk képzelni.
2012. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Képzeld el, hogy te egy 2 dimenzióban élsz, ahol csak xy koordinátája van az objektumoknak. A z koordinátát nem ismered,mert az nem jelenik meg a te dimenziódban. Ha te egy sikban élsz, és egy xyz-s koord. objektum halad át a dimenziódon, akkor nem látod a tényleges objektumot, csak annak a két dimenzióra vetülő képét, mondjuk henger esetében csak egy kört. Amit nem fogsz éryékelni, az a fizikai mozgása és energiája,mert az számodra rejtély honnan kapja.

Tehát a mi világunkba nincs értelme gondolkodni a 4D elképzelésén,mert mi annak csak az xyz vetületetit láthatjuk. Ahhoz hogy magasabb dimenzióba léphessünk,az csak akkor érhető el, ha olyan energiaszintet lépünk át, ami megfelel egy magasabb dimenziójú energiaszintnek. Jelen esetünkben egy több millió teravoltos villámcsapás elméletben átütheti ezt az energiaszintet,ami azt jelenti, hogy rövid időre kapcsolatba kerülhetünk a felettünk álló dimenzióval.

2012. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A három kiterjedést ismerjük, viszont a negyedik az idő.

Mindennek van múltja és jövője. A 4. dimenziót akkor tudnád megélni ha létre jöhetne az idő utazás. Vissza vagy előre mehetnél a negyedik dimenzióba.


Persze ez csak elmélet. Könnyen lehet, hogy a 4. dimenzió csak az agyunk terméke mint bármilyen vallás. Bennünk van és velünk együtt létezik, ami magyarázatot próbál adni az elképzelhetetlen dolgokra és jelenségekre vagy történésekre és sok mindenre amit másképp nem tudunk megérteni.


Szóval sokféleképpen magyarázható és akár mindegyik igaz is lehet.

2012. júl. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A negyedik dimenzió nem csak idő, hanem bármilyen mennyiség illetve változásra képes jellemző lehet.

A térbeli 4 dimenziót viszont magam sem vagyok képes elképzelni.

2012. júl. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az időt mint tényezőt, én is csak egy alternatívának írtam. A lehetőségeknek csak a fantáziánk szab határt.

Persze ezek nem feltétlen a gyakorlatban megvalósuló dolgok.


Mondom, olyan mint a vallás. Ott van a fejedben, a tudatodban de még senki nem látta a bizonyítékát de meg lehet magyarázni. A negyedik dimenzió inkább filozófia, mint gyakorlati valóság.

2012. júl. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Egy teste a térben három szám alapján határozunk meg ez ugye a 3D. 4.D-ben már az időben is meghatározzuk (remélem jól idéztem Tv-ből)
2012. júl. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!