Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy csináljak békacsontvázat?

Hogy csináljak békacsontvázat?

Figyelt kérdés
Találtam egy halott békát és megszeretném csinálni olyannak hogy csak a csontja maradjon meg. meglehetne azt csinálni? Ha igen hogy?

#béka #halott #csontváz #békacsontváz
2012. júl. 6. 17:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Megnyúzod, lehúsolod. Majd pedig hidrogén-peroxidba (12%)teszed 3-5 órára. (szerintem nem kell neki több, mert gyenge csontozatú)

Vagy csak egyszerűen lefőzöd. És a napon kiszárítod. (itt is lekenheted hidrogénnal, egyrészt fehérít, másrészt elpusztít mindent)

2012. júl. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Vigyázz vele, mert ha nem fertőtleníted tisztességesen _mindenhol_ akkor később fertőzhet!
2012. júl. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha hidrogénezi, akkor nem fertőz, mert a hidrogén elpusztít mindent. És ha lefőzi, az is elpusztítja.


De ajánlom a hidrogént rá, mert amúgy szagos lesz. (igaz a hidrogéntől is, de az már "illatosított")

2012. júl. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Tehát az egész csontozatott hidrogén- peroxidba rakjam bele vagy egyszerűen rakjam forróvízbe és ott főzzem ki? Ha a kettőt eggyüt azt hogy? Köszönöm az eddigi válaszokat.;-)
2012. júl. 7. 07:46
 5/20 anonim ***** válasza:

Kifőzöd, lesz egy nyálkás főzővized és egy csomó csontod. Anatómia gyakorlat élesít, mert ezt össze kell rakni. (Jó, hogy nem halkoponya. Az macerásabb.) Közben a csontváz-puzzle darabkáit összeillesztés előtt kenegesd le H2O2-vel. Persze előtte szárítsd ki. Utána meg a helyére ragaszthatod. Ahogy az első mondta. Én ezt tartom a legcélravezetőbbnek.


Van egy másik módszer, az nagyobbtestű állatok maradványánál hasznos: hangyabolyba kell dugni a tetemet. Két nap alatt tisztára pucolják a csontokat, gyakorlatilag egy teljes csontvázad marad. Utána persze ki kell szedni és összeállítani.


Arra vigyázz, hogy az összeállított csontváz elég törékeny. Rakhatod üvegbúra alá (akkor támaszd ki a fejét), de vannak olyan preparátumok, ahol egy átlátszó műanyagtömbbe (talán poliakrilamid) öntötték a csontvázat, vagy üvegbe. Az összeragasztott csontvázat betették egy öntőformába, majd lassan körülöntötték (közben persze ügyeltek rá, hogy megmaradjon és ne mozduljon el). Ez talán a legjobb tárolási módja a békacsintváznak, de a legnehezebben kivitelezhető is.

2012. júl. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
És hangyabolyt úgy merre találok?:D H2O2 Hol tudok szerezni?:D
2012. júl. 7. 16:17
 7/20 anonim ***** válasza:

Például a fodrász kellékesnél.


A macerálás jó dolog, de nehezen kivitelezhető, és nem is igazán használjuk. De tény, hogy ez a legtisztább és legjobb módja. Itt azzal is kell vigyázni, hogy a hangyák szépen beássák a talajba és akkor lőttek a békának.

Ebben az esetben az lenne a legjobb, ha egy rácsra/ráccsal tennéd be a bolyba, vagy ha egy akváriumba lenne a boly, mert így nem veszíted el a csontokat.


Ha főzöd, akkor tedd egy zacskóba és úgy főzd le.

Ez után hagyd, hogy a vízzel együtt hűljenek le.

Tedd ki a napra, majd az megszárítja és fehérít is.

Én ez után tenném a hidrogénba, mert ha összeragasztod és úgy teszed bele, akkor azt is szétmarja. (Bár itt hozzáteszem, hogy én 12 és 35%-os hidrogénnel dolgozom, és nagy állatok csontjaival, így nyilván más)

Utána lemosod a hidrogént, megszárítod és kirakózhatsz is.


Ha csak hidrogénba teszed, akkor az lassabb folyamat, de egyben fehérítesz is.

A H2O2 felpuhítja, szétmarja a húst, inakat. Ezért le kell kapargatnod róla (mondjuk a főzésnél is) Utána lemosod, napon megszárítod, ha elfogadhatónak találod, akkor kirakózhatsz.


De ahogy írtam, a békának gyenge, könnyed csontozata van, vigyázni kell nehogy eltörjön. Fel fog puhulni mindkét esetben.

A szárítás min. 1 nap legyen, a Napon, ez a legjobb.

2012. júl. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nagyon jó és részletes leírást kaptál a 82%-os válaszolótól. Mindössze azzal egészíteném ki, hogy a kifőzés után látod, a szárítás közben látni fogod, mennyire törékenyek a csontok. Ha nagyon vékonynak tűnnek, és nem szeretél kockáztatni egy újabb gyengítéssel, elhagyhatod a hidrogént. Halkoponyánál pl. csak főzés van, ha jól kiszárítod, elég az. Békánál is szerintem elégnek kell lennie, de ha bírják a csontok, jól jön a hidrogén.
2012. júl. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

És patkány csontvázról esetleg valamit tudtok írni?:D

ősszel a kutyánk fogott egy patkányt. Én elástam, azóta nem ástam ki, ma viszont elkezdem ásni és az egyik "szerintem lábcsontját kiástam", de visszatemettem mert úgyvoltam vele majd holnap délbe az egészet és addig kérdezősködök a szakiktól vagyis tőletek hogy mit ajánlotok?!:D

2012. júl. 7. 22:46
 10/20 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy az már nincs meg. De ha szerencséd van, akkor talán.


Ha csak csontváz, akkor elég csak hidrogénezni. De mindig figyelembe kell venni a csontok állapotát. Ha nedves vagy túl száraz helyen van/volt, akkor azzal nagyon kell vigyázni, mert széteshet.

Ha hús is van rajta, akkor azt le kell szedni. Lekaparhatod vagy akár le is főzheted, persze csak egy erre elkülönített fazékban.

Az ilyen döghöz különben sem árt a kesztyű! (a többihez is jól jön, már csak azért is, mert így nem marja szét a kezed a hidrogén)

2012. júl. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!