Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy csináljak békacsontvázat?

Hogy csináljak békacsontvázat?

Figyelt kérdés
Találtam egy halott békát és megszeretném csinálni olyannak hogy csak a csontja maradjon meg. meglehetne azt csinálni? Ha igen hogy?

#béka #halott #csontváz #békacsontváz
2012. júl. 6. 17:39
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hát reméljük megvan még a csobtváz.:D amit találtam "lábcsontot" az olyan hogy sárgás és koszis de nem láttam rajta szövetett.
2012. júl. 7. 23:54
 12/20 A kérdező kommentje:
A Kifőzést meddig csináljam és hány fokon?
2012. júl. 8. 08:48
 13/20 A kérdező kommentje:
Még anmyit hogy egy kígyó felboncolásához hogy kezdjek hozzá?:D
2012. júl. 8. 17:17
 14/20 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha a vízzel együtt melegszik fel a csont. Nem kell sokáig főzni.


A kígyót kifekteted és a hasán hosszában felvágod. A bőrt/húst leszeded.


Megvolt a patkány? :)

2012. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
hát úgy van hogy nem volt időm ma.:S de holnap reggel mindenféleképpen csinálom:D Ő lesz az első:D ha sikerül:D akkor majd csinálom a békát:D a kígyót is:D de a patkányt kicsit nehéz lesz megtalálni mert nem raktam alá semmit szóval egy kicsit szerintem a földben a csontok eltávolodtak egymástól. Fél órán át elég főzni?:D
2012. júl. 8. 21:54
 16/20 A kérdező kommentje:
A kígyó bőrét letudom úgy szedni hogy megmaradjon?:D ha igen hogyan?:D
2012. júl. 8. 21:54
 17/20 anonim ***** válasza:

A kígyó felboncolásához titokban kezdj hozzá. :) (Idehaza védettek. És gondolom nem Benőkét, a házi pitont akarod szétkapni. Mondjuk a békák is védettek, de kecskebékát lehet gyűjteni, ha jól tudom, vagy vásárolni.)

Azért a fertőtlenítésre ügyelj. Külön asztal, a csipeszek, ollók ázzanak Domestosban utána, alapos fertőtlenítős kézmosás. A kifőzésnél szintén alaposan fertőtleníteni kell a fazekat (szerintem nagyon büdös tud lenni).

A YouTube-on nincsenek boncolásos videók? Ott minden van, tényleg, gondolom még ez is (lehet, hogy csak angolul).

Megnéztem, van. "Snake anatomy", első találat, jónak tűnik.

2012. júl. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Addig kell főzni, amíg szükséges. Ezt te fogod látni. Egy ismerősöm két órán át főzött egyszer koponyát, de nem tudom, mekkora állatról volt szó.


A kígyó bőre remekül lejön egyben, kis bemetszés körben, és utána le tudod húzni. Ha fellógatod a fejénél, és alatta a "nyaknál" metszed be, akkor talán egy rántással is lejön (legalábbis DK-Ázsiában így csinálják, NatGeo-n ezt láttam), de ehhez gyakorlat kell. Ha akad, segíts rá egy kis tomba bontással (olló nem éles végével).

2012. júl. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Rendben:D Majd írok mivolt és küldök képeket:D Még annyit hogy a patkány mivel kb fél évig talajba volt nem lessz elég bakteriális? tehát ha kesztyűvel fogom úgymond védett vagyok?
2012. júl. 8. 22:09
 20/20 A kérdező kommentje:
És ha az elpusztul békát vízbe rakom akkor mennyi idő alatt bomlik le róla a szövet?
2012. júl. 14. 09:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!