Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen géz lehet?

Milyen géz lehet?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt unalomból kémiai kisérletet végeztem sörös dobozból főzőpoharat készitettem egy parafadugóból és szövetből és körömlakk lemosóból pegig bunzen égőt.A főzőpohárba tettem hipót,körömlakklemosót és,ecetet aztán ezt elkezdtem forralni majd mikor ez már bugyborékolt tettem bele sót és sütőport ezt még forraltam eztán hosszó biztonsági gyufával a főzet fölé legyintettem és ekkor nagy tűzzel be(lobbant csak vagy robbant nem tudom mert a tűz megégette a kezem de útólag kidferült hogy csak az előzőleg ráfolyt körömlakk lemosó gyulladt be)a durranás az hogy a csináld magad főzőpohár füle egy lobbanással megolvadt(ez aluminium lemez[sörös doboz])szóval mi lehet.

2012. júl. 6. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nagy marhaságot csináltál hisz azt illő volna tudni hogy az alumínium amfoter a savak és a lúgok is oldják hidrogén fejlődés közben ami éghető gáz és még éghető oldószert is tettél hozzá.Szerencséd volt.Az nem kémiai kísérlet hogy sok dolgot felelőtlenül összeöntesz.
2012. júl. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen géz? Ha így folytatod, sebkötöző.
2012. júl. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2.bocs csak félre kattintottam

1.köszi am a hidrogént használhatják hajtóanyagnak?

2012. júl. 6. 19:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen hajtóanyagnak? Robbanómotorhoz lehet csak nehéz kezelni a PB gáz sokkal egyszerűbb!

Az űrsikló fellövésére pd a két szivarban fínom alumínium por van és a nagy tartályból folyékony oxigénnel égetik el.

2012. júl. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
te nagyon felelőtlen vagy kedves kérdező
2012. júl. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
rájöttem hogy a sütőpor és az ecet mikor összeért akk szén dioxid lett ami gátolta kicsit az égést igaz ez?
2012. júl. 7. 13:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!