Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A villám távolságának méréseko...

A villám távolságának mérésekor miért kell 20-tól számolni?

Figyelt kérdés
20-tól kell számolni,majd elosztani 3-al,és megkapjuk a távolságot megközelítő értéket.Miért kell 20-tól számolni,és miért nem 0-tól?Mik azok a tényezők?
2012. júl. 7. 21:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A hang terjedési sebessége ~337 m/s 10°C-os levegőben. Így ha a dörgés a villámot követő tizedik másodpercben hallatszik, az ~3,4 km távolságból történik.
2012. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Wikipédián azt írták,hogy 20-tól kell számolni,és azt elosztani hárommal.Miért?
2012. júl. 7. 22:04
 3/16 Cuprum ***** válasza:

Tökéletes az előző válasz csak éppen a kérdezőt ez a wiki-s idézet zavarta össze:


,,A villám megpillantásakor elkezdünk számolni: 21, 22, 23,[3] ... Ha mondjuk a dörgést „23”-nál halljuk, a hangnak 3 másodperc kellett az út megtételéhez. A másodperceket elosztjuk 3-mal, így közelítőleg megkapjuk a távolságot km-ben."


Annyi az egész, hogy itt nem 0-tól, hanem 20-tól kezd számolni, magam sem tudom, hogy miért:)

2012. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Lótúrónak kell 20-tól számolni!Nem egyszerűbb az elejétől és azokat 340m-nek venni!
2012. júl. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért 20-tól kell kezdeni, mert akkor nem tudod túl gyorsan számolni a másodperceket, mire kimondod, hogy pl. huszonkettö, az egy másodperc, ha azt mondanád, hogy kettö, az sokkal rövidebb ideig tart. Ezért javasolják, hogy 20-tól kezdd, mert akkor kevesebb hibalehetöség van.
2012. júl. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2012. júl. 7. 22:43
 7/16 anonim ***** válasza:
Meg ha 20-tól kezded, akkor az olyan, mintha 0-val kezdenéd, ami így helyes. Míg általában az emberek nem 0-ról kezdebek el számolni, hanem 1-től, így már eleve 1 másodpercet tévednek. És valószínűleg tényleg azért 20-tól, mert azt, hogy "huszon-" több idő kimondani, bár szerintem ugyanannyi, mint a "tizen-" -t, de mindegy.
2012. júl. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy:


Mivel a hang 330 m/s (lekerekítem mindig 300-ra). Mikor látom a fényt, elkezdek számolni. Pl. ötödik másodpercnél hallom a dörgést. Akkor csak annyit kell tenni, hogy 300*5=1500m . Mivel minden másodpercben megtett 300-at, ezért be kell szorozni annyival, amennyi idő eltelt.

2012. júl. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 gromo ***** válasza:
A mérések szerint egy normál sebességű beszédnél a "huszonegy" szó kimondása pontosan egy másodperc. A Wiki ezért javasolja, ha a villámlásnál számolni kezdünk, akkor azt húsztól kezdjük el, ebben az esetben kevesebbet tévedünk. Ezt más területeken is használják. Pl. anno a 90-es évek elején oxyológiában az volt az irányelv, hogy újraélesztésnél egy mellkasnyomásnak egy másodpercig kell tartania. Ennek a gyakorlati kivitelezése az volt, hogy az újraélesztést végző állandóan mondogatta, hogy "huszonegy, huszonegy", s erre a ritmusra végezte a mellkaskompressziókat.
2012. júl. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A tizenegy az hosszabb vagy rövidebb a huszonegynél?
2012. júl. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!