Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az élet kialakulása és a...

Az élet kialakulása és a vezetékek összegabalyodása között van valami párhuzam?

Figyelt kérdés
Tudom ez kicsit viccesen hangozhat,de arra gondolok,hogy mindenki számára ismerős,az a jelenség,ha egy zacskóba berak pár vezetéket,akkor könnyen összegabalyodik. Lehet ugyanez a - mondjuk úgy - törvényszerűség segíti az élet kialakulását?
2012. júl. 8. 11:11
1 2
 1/12 eNerdzsy ***** válasza:
0%

Sokszor lehet olyat hallani, hogy az élet "véletlenül" alakult ki, mert az őslevesben minden alapvető feltétel meg volt hozzá.

De gondolj csak bele, hogy mennyi információ és energia szükséges egy élettelen gép létrehozásához is.

Most nem akarok itt istenről előadást tartani de azt minden logikusan gondolkodó ember beláthatja, hogy véletlenül nem alakul ki még egy csavarhúzó sem, hiába tesszük bele minden alkotóelemét egy dobozba, várhatunk akár egymillió évet is.

Úgy gondolom, hogy az élet kialakulásához kellett az anyag, energia és információ (egy minta, hogy mivé alakuljon).

2012. júl. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2012. júl. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

#1 Bírom az ilyen hasonlatokat, főleg hogy a legfontosabb tényező mindig kimarad és így értelmesnek is tűnik.

Tegyük fel hogy beletesszük egy zsebóra alkatrészeit egy dobozba, amelyből azok nem képesek kijutni. (ez a tér)

Vehetünk akár tízmilliárd évet is, abból nem lesz zsebóra. Azonban kimaradt az, hogy különböző folyamatok játszódnak le az alkatrészek tekintetében, vonzák, taszítják egymást, ide-oda lökdösődnek. Na így már el fog készülni az áhított zsebóra, feltéve hogy elég időt adunk neki.

2012. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Rendkívül távoli hasonlat :D


A vezetékek igazából ok nélkül gubancolódnak össze, míg a kémiai molekulák reakcióba lépnek egymással, amiket pontos törvényszerűségek szabályoznak.


De főbb vonalakban igen - a vezetékek egymásba akadnak, úgy, ahogy az elemek is "egymásba akadnak" csak utóbbinál reakciók miatt.


Az első válaszoló csavarhúzós példája meg tipikus "nem értem, ergo nem működhet" példa. Ezen az alapon hogyan alakulhat ki a rozsda? Hiszen két külön anyagról beszélünk! Vagy azt is akármilyen felsőbb hatalom, erő hozná létre?


Az élet is éppen ugyanolyan kémiai reakció, mint a rozsdásodás, csupán bonyolultabb. A kezdetleges "élőlények" valószinűleg olyan távol voltak a mai összetettségtől, mint az erjesztő baktériumokban történő oxidáció a rozsdásodástól.

2012. júl. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Első , én pont arra utalok,hogy nem véletlenül alakul ki az élet,hanem egyszerűen olyanok a fizika és kémia törvényei,hogy az anyagot élővé szervezik..
2012. júl. 8. 12:43
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezt most olvastam:


[link]

2012. júl. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az élet kialakulásában nem értenek egyet a tudósok. Sok elmélet van, de egyiket sem sikerült bizonyítani. Elgondolkodtató kérdés ez, hogy véletlenek sorozata, vagy szándékos teremtés történt-e. Az utóbbi esetben sok filozófiai kérdés is felmerül. Például, ki/kik teremtette meg az életet, mi céljuk volt vele és miért nem mutatkoznak.

Mivel a világegyetem hatalmas, ezért szerintem valószínűbb a véletlen kialakulás. Számomra a leghihetőbb véletlen elmélet az, hogy egy kémiai reakció során keletkezett az élet. Minden a bolygón egy csillag felrobbanásából származik. egy csillagban pedig nincsenek szerves anyagok. Valahogy úgy képzelem el, hogy egy villám becsapott a földbe, és a hatalmas energiának köszönhetően új anyag alakult ki, amiből már felépülhetnek a szerves vegyületek, azokból pedig a legegyszerűbb egysejtű élőlények. Bár ez nem ad magyarázatot a tudat létezésére. Egy egysejtű élőlény, egy vegyületcsoport honnan tudja, hogy neki táplálkozni kell, különben "meghal". Na itt jön a képbe a tudatos teremtés elmélete. Mert ugye öntudatot nem tud adni egy villámcsapás.

Az emberiség még fiatal, nem rég óta kémjeljük a világűrt, a technológiánk is meglehetősen gyerek cipőben jár (bár mihez képest ugye). Ezt úgy értem, hogy nem tudunk energiát 100%-os hatásfokkal átalakítani, ha ez egyáltalán lehetséges. Járműveink rengeteg energiát pazarolnak el a kőolaj alapú üzemanyagok rossz hatásfokkal történő energiaátalakítása során stb...

2012. júl. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Olvass el kettő írást.

Ezt megtalálod a neten:

Agyak a tartályban


Ezt nem valószínű:

Gödel, Escher, Bach


Ha elolvastad mindkettőt, akkor megérted a kérdésedet, és a válaszokat is, amiket kaptál.


Te döntöd el, elolvasod e vagy sem, de szerintem megéri.

2012. júl. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Agyak a tartályban:


[link]


Gödel, Escher, Bach:(könyvismertető)


[link]

2012. júl. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#8 Nem mondom,hogy 100%-ban felfogtam volna az agyas dolgot,de tetszik,amit értek belőle:)
2012. júl. 8. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!