Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik ha egy hypernova...

Mi történik ha egy hypernova vagy egy supernova pont egy fekete lyukat talál el?

Figyelt kérdés
Azt a hatalmas energiát is képes "beszívni" a fekete lyuk vagy elpusztul?

2012. júl. 9. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Te kérdezted ezt is? http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

Ha igen, akkor sürgősen vedd elő a kilencedikes fizikát és olvass utána Stephen Hawkingnak!

Mi az hogy pont egy fekete lyukat? A novák egy rakat anyagot szórnak szét, és nem csak egy irányba. Olyan nincs, hogy valamit pont eltalál, mellette valami mást már nem. Mi az, hogy a fekete lyuk anyag miatt elpusztul? Azt mégis hogy képzeled el? Ez nem egy táska, hogy beletehetsz dolgokat, de ha már televan, akkor bizony szétszakad. Minél több anyagot nyel el, annál erősebb.

2012. júl. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kérdést nem én írtam ki és mivel most szeptemberben megyek 9.-be ezért még nem tudom elővenni a 9.-es könyvet :D Egyébként köszi a választ! :)
2012. júl. 9. 21:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Általában ez a kettő nincs közel egymáshoz.

Ehhez kellene egy hatalmas kettős csillag rendszer: mindkettő óriási csillag volt valaha, de az egyik már fekete lyuk, a másik most robban.

Egyáltalán nem biztos, hogy végig állandó pályán maradnak - de ha mégis, akkor a robbanásból csak egy töredék fogja eltalálni a fekete lyukat - amit az gond nélkül elnyel. Egy kicsit megváltozik a pályája tőle.

2012. júl. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. a fekete lyukak nem szívnak!!!!!! mi csillagászok utáljuk ezt a kifejezést! ez nem egy porszívó hanem egy nagyon erős gravitációval bíró égitest, ami magához VONZA az anyagot, így igen azt is magába vonza

2. nem attól pusztul el, hogy bevonz némi anyagot, egy szép tömeggel rendelkező fekete lyuk egyenlőre nem is tud elpusztulni, majd ha jobban kitágul az univezum és csökken a háttérsugárzás, akkor esetleg elpárologhat...

2012. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és elnézést a tudatlanságomért! :)
2012. júl. 10. 17:49
 6/8 anonim válasza:

Ha jól tudom vannak neutroncsillagok!

ELekroncsillagok léteznek ??

2012. júl. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most ez hogy jön ide?
2012. júl. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nem akartam uj kérdést felvetni és inkáá ide irtam ahol vannak akik értenek hozzá
2012. júl. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!