Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van még olyan bolygó ezen...

Van még olyan bolygó ezen kivül ahol az emberek tudnának élni?

Figyelt kérdés
Régebben mondták,hogy találtak egy bolygót,ahol talán lehetséges az élet,de nem voltak biztosak benne

2012. júl. 10. 06:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyelőre még semmit sem tudnak biztosan mondani. De ha a matematikában gondolkodunk.... Olyan nagy ez a világegyetem, hogy szerintem 1000%, hogy máshol is van olyan hely, ahol meg lehetne élni. De nem itt közel...
2012. júl. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ebben a naprendszerben tuti nincs olyan hely. Illetve én régen hallottam olyan 7-8 éve hogy a Marson meglehetne élni mert ugye ott van víz csak bevan fagyva, igaz oxigén nincs de mesterségesen ha megtudják oldani simán ehetne ott is élet. De nem ugyanolyan mint itt a földön hogy minden magától jött természetesen.
2012. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre nem találtak ilyet.


Ha arra gondolsz, hogy van-e olyan bolygó, ahol szkafander vagy védőöltözet nélkül, csak úgy egy szál pólóban lehet lófrálni, valószínű, hogy nincs is. Túl sok környezeti paraméternek kellene nagyon hasonlónak lennie a földihez. Az ember egy elég kényes állat. Nem mindegy neki a gravitáció nagysága, az atmoszféra nyomása, a felszíni hőmérséklet, és a legnehezebb ügy talán a légkör összetétele. Kell hogy legyen benne oxigén, nem is mindegy, hogy milyen arányban, és nem szabad, hogy legyen benne bármi mérgező nagyobb mennyiségben.


Elvileg nem lehetetlen a ma rendelkezésre álló technológiával sem, hogy állandó kolóniát hozzunk létre a Marson. Ehhez elsősorban sok pénz szükséges, és némi elszántság.


Elvileg az sem lehetetlen, hogy egy bolygó légkörét olyanná alakítsuk, amiben azután már tényleg lehet egy szál pólóban mászkálni. Ehhez még több pénz kell, és a folyamat hossza is évszázadokban mérhető. Ez egyelőre inkább sci-fi kategória.


A mi naprendszerünkben a Marson kívül nincs más olyan bolygó, ami letelepedésre alkalmasnak látszik.


A galaxisban minden bizonnyal ezrével hemzsegnek a lakható, vagy lakhatóvá tehető bolygók, de a csillagközi utazás, ha elvileg nem is, de a mai technológiával praktikusan nem lehetséges.

2012. júl. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehetséges.

De szerintem egyszerűbb lesz terraformálni a Marsot, mint elmenni egy idegen naprendszerbe. Az intersztelláris utazás még nagyon távoli jövő.

Megjegyzem hogy amíg nem tudunk elmenni egy emberi életre alkalmas bolygóra, vagy terraformálással átalakítani egyet magunknak, addig nem kellene lakhatatlanná tenni a saját bolygónkat. :) Sok felfedezni valója van még az emberiségnek, kár lenne ilyen korán kiírtanunk saját magunkat.

2012. júl. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az Európát is esélyesnek találták, mert úgy gondolják, a jégpáncélja alatt víz van.
2012. júl. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"...Ha arra gondolsz, hogy van-e olyan bolygó, ahol szkafander vagy védőöltözet nélkül, csak úgy egy szál pólóban lehet lófrálni, valószínű, hogy nincs is..."


Ha csak arra gondolunk mennyi bolygót fedeztek fel mostanában, ezt bizony át kell gondoljuk. Most ott tartunk hogy a bolygók feltételezett száma magasabb mint a csillagoké. Ez annyi jelent, hogy csupán a mi galaxisunkban akár 150-200 milliárd bolygó lehet. Hogy ezek közül egyetlen olyan legyen mint a mi Földünk.... Nos, szerintem ez az, ami teljesen valószínűtlen.

2012. júl. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A naprendszerben biztos nincs, illetve még nem fedeztek fel olyan exobolygót, amin biztos, hogy lehetséges. Ugye az exobolygók többsége gázóriás (nyilván azt könnyebb felfedezni), viszont rohamosan nő az ismert Földszerű bolygók száma is. Bár meglepően sok dolgot tudnak ekkora távolságból megállapítani, pl. tömeg, méret, légkör összetétele - ezek mind csak hozzávetőleges értékek. Mint ahogy előbb is írták, ha mondjuk egy emberre egy 2-3 V/V %-ban veszélyes gáz található a légkörben ilyen kis arányban, azt szinte lehetetlen kimutatni, de mégis halálos lehet. Ezért nem állíthatjuk még biztosan egyik exobolygóról sem, hogy lakható lenne terraformálás nélkül. Én azonban úgy gondolom, hogy a rengeteg bolygó közül akad néhány ilyen.
2012. júl. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4%

Pedig a közelmultban, talán egy éve még a rádióban a hírekben is bemondták az "új Föld" megtalálását. Egy másik bolygóról van szó, amelyiken lehetne élni az embereknek.

Hogy hogyan kellene odajutnunk, és mennyi idő alatt, azt ne kérdezzétek, bízzuunk benne, hogy a kozmikus lények, akik már előttünk járnak technikailag, oda tudnának vinni. Vagy teleportálni. Emlékezzetek a Bibliára: Új eget és új földet adok nektek..."

Akik a tudomány erődítményeit féltik az ilyesfajta véleményektől, azoknak Shakespeare üdvözletét küldöm: Több dolgok vanank égen és a földön - Horátió - semmint bölcs elmétek felfogni képes. És üzenem: Itt az ideje kinyitni az agyakat, vagy jöhet a tudományos inkvizíció.

2012. júl. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Biztos hogy az univerzumba van más bolygó, ahol az ember elélhet, csak nem mindegy milyen távolságban.:)

A látszólag legoptimálisabb ez a bolygó lenne.

[link]

2012. júl. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, erre godnoltam, amit utolsó írt, illetve megjelölt egy kóddal. Végül is majd alkalmazkodnánk hozzá. Valószínüleg nem lenne ilyen kényelmes, mint ez. Legalábbis egy ideig nem. Aztán majd lassan... Legalább nem unatkoznánk. :))
2012. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!