Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki lehet-e lépni a térből?

Ki lehet-e lépni a térből?

Figyelt kérdés
Tehát a világegyetem a tér, de el lehetne e hagyni a "felszínét"?

#világegyetem #dimenzió #Téren kívül
2012. júl. 16. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem. Minden mozgás, erőhatás a térre épül.

Még az elektromágneses hatások is, úgyhogy még kinézni se lehet belőle.

Arról nem is beszélve, hogy az élettelen testek még talán - de ha te kilépsz pl. egy 4 dimenziós térbe, akkor az összes folyadék és gáz kirepül belőled és azonnal meghalsz.

2012. júl. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyesek szerint létezik Túlvilág...
2012. júl. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem túl valószínű - de most azon gondolkozom, amit az első írt. Miért repülne ki belőled minden? Ez nekem totálisan magas, miből von le egy ilyen következtetést? :D
2012. júl. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A tér mint világegyetem az én definícióm szerint az, amit az emberek érzékelhetnek és/vagy ahol mozoghatnak. Tehát ha a téren kívül vagy, akkor egy olyan helyen kell mozognod/lenned, ahol nem lehetsz. Szóval ebből (a szerintem viszonylag általánosan elfogadott) definícióból adódóan NEM LEHET kilépni a térből.
2012. júl. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tudja a fene..

Elméletileg ha ki is lehet lépni a térből akkor az anyagváltozással is jár mivel a tér anyagából vagy te is és minden. Ha megváltozik az anyagod akkor nem teleszel már hiszen a gondolataid tudásod emlékeid is a fizikai tested (agyad) tárolja el ami ugyanezen anyagból épül fel mint ami körbevesz. Szóval buktad azt aki voltál. Amúgy ez a tér idő dolog egy örök kérdés. Elméletileg létezhet több tér és idő. De hogy bizonyíthatja be ezt bárki is. A végtelent világűrt kéne bejárni ahhoz hogy ilyen kérdésekre választ kapjon az emberiség.

2012. júl. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Miért repülne ki belőled minden?"

Mert itt a 3 dimenzió tartja össze.

4 dimenzióban kifolyik minden a 4. dimenzióba. Nincs, ami összetartsa.

2012. júl. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az anyag csak térben létezhet, sőt még a semmi (pontosabban a kvantumfizikai vákuum) is csak térben létezhet. Így tekintve tehát a térből nem tudsz kilépni.


Ha úgy érted, hogy ki lehet-e lépni a mi univerzumunk 3 térbeli dimenziójából, akkor a válasz: talán. Egyes elméletek szerint az univerzumunk sok más univerzummal együtt egy magasabb dimenziós térben "lebeg", amelyek között féregjáratok teremthetnek összeköttetést. Pl. egy Kerr-féle fekete lyukon keresztül egyes fizikusok szerint át lehet lépni egy másik univerzumba. De ekkor is csak a mi univerzumunk teréből lépsz ki, nem a térből mint olyanból.

2012. júl. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 dellfil ***** válasza:

Tegyük föl, "kilépsz a világegyetemből", azaz a téridőből. Hová lépsz ki? Van ezek szerint "kívül"?

Persze, bizonyára lesznek akik a "multiuniverzummal" érvelnek majd. :) Végtelen szappanhab a végtelen semmiben... :DDD Vagy végtelen sok matrjoska baba egymásba applikálva. :D Nem beszélve, hogy az egészet átlengik a bránok, és ahol nagyritkán összekoccannak a tizenegy dimenziós térben, ott újabb ősrobbanás veszi kezdetét. :DDD Vagy hogy a fenébe... valami ilyesmi.

Azért ki lehet lépni a saját reális világegyetemünkből, azaz ha jobban tetszik a térből. :) Persze csak képzetesen, jobban mondva képzeletben. Elég hozzá egy jó könyv, jó történettel, profin megírva. :)


dellfil

2012. júl. 18. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A kérdés már csak az, hogyha minden a térben van a tér mibe van? :O
2013. márc. 24. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!