Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A hangsebesség átlépésekor...

A hangsebesség átlépésekor hangrobbanás van, ha áttudnánk lépni a fény sebességének a határát vajon mi lenne?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 11. 14:16
1 2
 1/18 anonim válasza:
0%
Nem léphetjük át... semmi sem lépheti át a fény sebességét.
2010. ápr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
a hang nyomáshullám ezért van hangrobbanás, de a fény elektromágneses hullám tudtommal, úgyhogy ott nem lenne ilyen robbanás. De ez csak tipp. Meg persze elvi okfejtés mert ha 100 év múlva akár megközelítjük már örülhetünk :)
2010. ápr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
összeesne a tér-idő kontinuum
2010. ápr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
nyílván nem lépheted át, ajánlom figyelmedbe Einstein relativitás elméletét. Egyébként szerintem a fénysebesség közelébe is nehezen fognak érni...
2010. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ott már az idő is megkavarodna. Mivel minél nagyobb a sebesség annál lassabban telik az idő, és elvileg fénysebességnél állna meg. Ha ennél gyorsabban menne valami, akkor lehet, hogy az időben is elindulna visszafelé...
2010. ápr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

Én más képen közelítem meg. Ki mondja azt, hogy a leggyorsabb a fény? Talán még nem fedeztünk fel mindent ahhoz, hogy ezt megállapíthassuk, és lehet nem történne semmi. Már a középkorban is kutatták a hang sebességét, és átléptük, és semmi sem történt.

Ez kb olyan, mint az az idióta kutató aki azt állíja hogy 93 Mlrd fényévnyi a világűr és ehhez bólogatnak a tudósok. Kérdezem én, ezek szerint Ő már akkor volt a végén?

2010. ápr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
10%

Az az idióta kutató valószínűleg annyira nem is idióta. Mivel a tágulás mértéke valószínűsíthető, az életkor meghatározható, így a kettő adatból már elég reálisan lehet közelíteni az elméleti maximum határát. Ezért bólogatnak hozzá. Mert bár nem tényekkel alátámasztott, de okfejtésben jó a bizonyítéka az idióta kutatónak.

Az pedig, hogy a fény sebességét nem léphetjük át Einstein óta "áll fenn". Bár nem sziklaszilárd, de elég stabil az Einsteini képlet, amely nem teszi lehetővé a fénysebesség elérését.

Ez nem azt jelenti, hogy nem fog megdőlni, hiszen ha a sebességfokozás és a felvett sebességek közül a "fénysebesség" kihagyható lenne (de az előtte és utána következő igen), akkor már másképp állna a képlet. Oldjuk meg, hogy 10-ről úgy gyorsulunk húszra, hogy nem lesz soha 15 a sebességünk...

2010. ápr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok, főleg az idővisszafordulós. Én is elgondolkodtam egyébként hogy lehetne-e és ha igen akkor mivel mert az ember ekkora sebességet nem bírna ki. És végül a sok tudós vajon mivel mérték meg az univerzum átmérőjét , és hogyan ha folyton tágul?
2010. ápr. 11. 16:07
 9/18 anonim ***** válasza:

kedves ma 16:06

15:21 vagyok és idézlek!


"Mivel a tágulás mértéke valószínűsíthető, az életkor meghatározható, így a kettő adatból már elég reálisan lehet közelíteni az elméleti maximum határát"


"Einstein óta "áll fenn". Bár nem sziklaszilárd, de elég stabil az Einsteini képlet"


Szerintem akkor vakon tapogatózás folyik, ha te is feltételes módban gondolkodsz, így a válaszom és gondolatom megingathatatlan.

Talán ha elrugaszkodunk egy elmélettől, és nem valószínűségszámítunk akkor lesz újra eredmény.

2010. ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Én is elgondolkodtam egyébként hogy lehetne-e és ha igen akkor mivel mert az ember ekkora sebességet nem bírna ki."


Simán kibírná. Nem a sebesség a kérdés, hanem a gyorsulás. Ha rövid idő alatt gyorsulna fel azt nyilván nem bírnánk ki, de ha szépen lassan akkor akármeddig gyorsulhat - nézd meg mennyivel mennek az űrhajók a föld körül :)

2010. ápr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!