Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezhet az hogy elfogynak a...

Nicola73 kérdése:

Létezhet az hogy elfogynak a DNS minták?

Figyelt kérdés
Mostanában azt tapasztalom, hogy olyan emberekkel találkozom akik nagyon hasonlítanak egy ismerősömre. Néha már annyira, hogy majdnem odamegyek megszólítani. Elképzelhető hogy elfogynak az örökítő anyag kódok amik leírják hogy nézzen ki egy ember és előbb-utóbb ismétlődnek és ettől van annyi hasonló ember ?

2012. júl. 17. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak a te fejedben játszódik le így. Szerintem csak egy kicsit hasonlítanak, és az agyad asszociál. Lehet, hogy sokat gondolsz rá.

Állítólag szinte lehetetlen, hogy ismétlődjenek a DNS minták.

2012. júl. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sokkal valószínűbb, hogy a hiba az ön készülékében van. Vannak ilyen betegségek, például a Frégoli-szindróma, amik miatt az emberek tévesen ismerhetnek fel másokat.
2012. júl. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én úgy hallottam, hogy 7-8 milliárd arca lehet az embernek.

De szerintem is hülyeség.

2012. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na de az arc milyenségét nem az egész DNS határozza meg csak egy bizonyos szekvenciája. Ráadásul maga a DNS nagy része (99% ha jól olvastam) minden embernél egyező. Szóval lehetnek genetikai okokból nagyon hasonló emberek, mint ahogy vannak is. Persze inkább valószínűségszámításban keresd a magyarázatot mintsem abban, hogy a 10 milliós Magyarországon elfogytak a DNS variációk.
2012. júl. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit a fentiekhez, hogy az arcformát szerintem nem csak genetikai tényezők határozzák meg.
2012. júl. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Smartguy86 ***** válasza:
100%
Hát nem, a csontozat fejlődése és a test zsírtartalma is meghatározó. Ezen kívül a sérülések, az apró hegek, a kialvatlanság mértéke, az immunrendszer egészsége mind megjelennek az arcon.
2012. júl. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na ezaz, sok más dolog is befolyásolja,hogy valaki hogyan néz ki. Fejlődési rendellenesség, anyai hatás stb.,de az is tény,hogy az emberek egy része rendelkezik bizonyos fokú arcvaksággal.
2012. júl. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyelőre nem vagyunk annyian, hogy statisztikai értelemben kijelenthető legyen, hogy van két ugyanolyan ember (DN alapján). :) Szerencsére. Mindenkinek egyedi a DNS-e, még ha vannak is hasonló szakaszok (a kódoló szekvenciák jellemzően ilyenek... a konzervált régiókkal nem lehet mit kezdeni - de az nem csak az emberek között hasonló, hanem az emberi is hasonlíthat mondjuk egy hal génjére, és azért nem mondjuk, hogy hasonlítunk a halakra). Bizonyos gének esetén bizonyos fokú variancia képzelhető el (azaz mondjuk nem lehet hupilila a bőrszíned), az ilyen változatosságok fenotipikusan (megjelenés szintjén) csökkentik az elképzelhető varianciát, de az említett környezeti hatások sokunkat egyedivé tesznek.

A DNS miatt nem kell aggódni. Még az egypetéjű ikrek, akik DNS-e megegyező, még náluk is van az örökítő anyag szintjén különbség. Néha jelentős. Ez meg is nyilvánul, ezért nem néznek ki pontosan ugyanúgy. (DNS metilációs mintázatok eltérése.)

2012. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Hát, nem nagyon. Elvileg igen, mert a DNS véges hosszú, azonban a lehetőségek száma még így is bőven meghaladja a Földön élt összes emberek számát.
2012. júl. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!