Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A plazma mérgező?

A plazma mérgező?

Figyelt kérdés
Láttam neten, hogyha félbevágok egy lila szőlőt, és melegítem mikroban, akkor plazma keletkezik. Meg akarom csinálni, de félek, hogy ha kinyitom a mikrot, szétterjed a lakásban, és mérgező. Amúgy a mikronak lehet tőle baja?
2012. júl. 19. 14:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Hát nem tudom hol hallottad ezt a marhaságot. A plazma, az ionizált gáz, ha tényleg ilyennel találkoznál, nem mérgező lenne, hanem leégetné a húsod. De szőlőből, és semmi másból sem lesz plazma a mikróban.
2012. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
A szőlő ehető gyümölcs.....nem tartom túl valószínűnek, hogy a melegítés hatására mérgezővé válik! :)
2012. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mérgező és nem fog szétterjedni a lakásban. :)


( Utoljára ezt úgy hallottam, hogy ha eltörik a lámpa izzó, akkor kijön a vákuum és megfulladunk. :DD )

2012. júl. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Édes istenem, én eddig azt hittem, hogy Magyarországon kötelező az iskolai oktatás...

Meg persze azt is, hogy aki írni-olvasni megtanult valahogy, az ennél már kicsit értelmesebb...

2012. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A villanykörtéből "kitörő" vákuum általi beszippantást még nem hallottam! :D De jót nevetem! :D Ez kellett, hogy jobb legyen a napom! :D Köszi! :)
2012. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez hasznos lesz:

[link]


Amúgy ne cikizzétek. Inkább kérdezzen, és inkább itt. :)

2012. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a villám is rengeteg plazmát generál, mégsem terjed szét, hanem visszaalakul szépen gázzá.
2012. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

A plazma egy halmazállapot. A kérdésed így hangzik más halmazálapottal:


"A folyadék mérgező?


Láttam neten, hogyha félbevágok egy lila szőlőt, és melegítem a mikróban, akkor folyadék keletkezik. Meg akarom csinálni, de félek, hogyha kinyitom a mikrót, akkor szétfolyik a lakásban, és mérgező. Amúgy a mikrómnak lehet tőle baja?"


Na, olvasd el ezt, és gondold el, mennyi értelme volt :)

2012. júl. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Sir Butcher, ebből szerintem a kérdezőnek csak az első mondat volt hasznos, a többi felesleges cikizés volt. :D
2012. júl. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A kételkedőknek: http://www.youtube.com/watch?v=0i2lhO3bSjQ

Most akkor lehet, hogy nem is én vagyok a hülye? :) Szóval ezt akarom megcsinálni. Nem vagyok iskolázatlan, egyszerűen eddig nem érdekelt a kémia, és gimiben beértem vele egy kettessel. Igazából most se érdekel, csak ezt akarom kipróbálni. Annak az 1-2 válaszolónak aki hasznos tanácsot adott cikizés nélkül, annak köszönöm.

2012. júl. 19. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!