Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember evolúciójának melyek...

Az ember evolúciójának melyek voltak a biztosan pontosan tudott lépései?

Figyelt kérdés

Milyen leletek igazolják?

Hol vannak benne ismeretlen foltok?

Mit tudunk és mit nem tudunk?



2012. júl. 27. 13:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
70%
Ajánlom figyelmedbe a wikipédiát, eléggé jól, pontosan, forrásokkal le van ez írva. Hadd ne írjak ide most egy kisebb egyetemi disszertációt, mert ez a három kérdés pontos megválaszolása alaphangon 40 oldal :)
2012. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 Tom Benko ***** válasza:
70%
A java része elég jól ismert. A maradékot biológusoktól illenék megkérdezni. De a Sir Butcher által javasolt wikipedia is elég korrekt.
2012. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Értem,köszi!

Ez mennyire korrekt?

A neten találtam:

"Ez szöges ellentétben áll az ún. darwinista evolucionizmussal amely szerint a földi élet egy folyamatos fejlődés útján jött létre kezdve a legegyszerűbb élőlényektől egészen a ma emberéig! Ráadásul a lezajló folyamat évmilliárdokat vett igénybe. Nincs lehetőség mindenre kitérni ami egyértelműen cáfolja az evolucionista állításokat ezért csak néhányat sorolnék fel a teljesség igénye nélkül.


- Nem tudják megmagyarázni, hogy a mezozoikum korában élő - triász-jura-kréta- majd kihalt dinoszauroszok megkövesedett lábnyomai mellett hogyan találhattak emberi lábnyomokat ugyanabban a rétegben amikor állítólag az ember min. 70 millió évvel később kezd megjelenni a kanozoikumban!

- Átmenetei fosszilákat mind a mai napig nem találtak amelyek egyértelműen igazolják az ugrásokat a törzsfejlődésben!

- Az emberiség írott történelme során - tehát közel 4000 esztendeje- semmilyen evolúciós változást nem jegyeztek le nem figyeltek meg.

- Az eddig talált csontvázak közül többről bebizonyosodott, hogy vagy nem a megfelelő korba helyezték vagy pedig hamisítványok. Ide tartozik a híres Jávai majomember is amiről kiderült, hogy több darabból rakták össze! Vagy a pitdowni koponyatöredék-fogakkal amely még a Enciklopedia Britannicaban is megjelent tudományos tételként. Róla 1956-ban derült ki, hogy csalás és hamisítás eredménye az egész. Egy ötven évvel korábban elpusztult orángután és csimpánz koponyáját mixeltek össze!

- Ezért nem lehet elfogadni azokat a „tudományos megállapításokat” a cro-magnoni ember és a neandervölgyi ember kapcsán mert feltételezésekre épül és hibás számításokra. Ráadásul az alapjukat képző Heidelbergi állkapocs is emberi és nem átmeneti! A legújabb számítógépes grafikák alapján pedig rájöttek a tudósok, hogy a koponyák restaurálása során kijött arcok gyakorlatilag semmiben nem különböznek a ma élő emberétől!

- Az evolucionista írásokban egyértelműen kimutatható, hogy ők nem tényekről hanem elméletekről vagyis hipotézisekről beszélnek pontosan a fent említett két ok miatt! Ezért furcsa, hogy ezek után tudományos tényként kezelik a kutatásuk eredményeit és feltételezéseit. Ráadásul Darwin célja kifejezetten az volt, hogy az Istenbe vetett hit helyett az embert a vak véletlenbe és a materializmusba higgyenek! Mindez egy olyan történelmi periódusban amikor frontális támadás indult a zsidó-keresztény kinyilatkoztatás ellen minden szinten. A felvilágosodás humanista filozófiája a liberális teológia, a marxizmus és az evolucionizmus mind-mind ezek ellen irányult még ha más nézetek is voltak benne. Korábban írtam, hogy pl a marxizmus alapeszméje a következő volt.

Az ember pótolja az Istent.

Az osztályharc pótolja a megváltást.

Az osztály nélküli társadalom pótolja a paradicsomot. "

2012. júl. 27. 20:00
 4/34 anonim ***** válasza:
90%

Jaj, megint egy kreacionista -.-


Na, bombázzunk:


Nem találtak dinónyomok mellett emberi nyomokat - ezer éve hitelesen megcáfolták már, de valamiért, valami fura, érthetetlen oknál fogva a cáfolat a kreacionista fejekig sohasem jut el...


Elég sok átmeneti fosszília megvan, de azért te sem várhatod komolyan, hogy az élőlények generációról generációra ugyanott haljanak meg - majd utána semmise falja fel a testet, hanem az több évmillióra (esetleg százmillióra) jó állapotban fenn maradjon, mikor folyamatos az erózió, a rétegmozgások, és úgy általában - az egész földkéreg mozog. Négyszáz millió éve teljesen máshogyan nézett ki az egész felszín - mi meg találjunk meg minden létező élőlényt? Nem nevetséges elvárás ez egy kicsit?


Felhoztál két példát. És hol van az a több tízezer másik maradvány, amiről kiderült, hogy pontosan határozták meg? Csalások mindig is voltak, és, amíg emberek művelik a tudományt, mindig is lesznek. De, a csalások elenyésző számmal jelennek meg a töménytelen hiteles bizonyíték mellett.


Rengeteg neander-völgyi csontvázat találtak már, így nem értem, hol hibás az érvelés vele kapcsolatban. Hasonló igaz a crô-magnoni emberre is.


És miért kéne annyira különbözniük? Csak pár százezer évről beszélünk - evolúciós mértékben ez semmi. Több millió évvel ezelőtti csontvázak rekonstrukciójáról miért nem beszélsz? Tán azért, mert azok valóban máshogy néztek ki? Elsőnek ismerd meg azt, amit kritizálsz, mert így nevetséges, na.


És igen, a tudósok nem annyira beképzeltek, hogy kijelentsék egy vizsgált elméletről, hogy tény. Tény akkor lesz, ha minden darabka tökéletesen a helyére kerül - ez egy négy milliárd éves folyamatnál, ami egy egész bolygóra kiterjed, és olyan lényeket hordoz magában, melyek baromira könnyen elbomlanak, felfalják őket, és nagyon-nagyon nehezen válnak fosszíliává. De elárulok valamit: ha szerinted a mai tudományos elméletek nem megbízhatóak, ugorj ki az ablakon. A gravitáció is "csak" egy elmélet. Ja, és ne használj GPS-t se, mert az Einstein féle relativitás, amivel a GPS óráit kiszámolják, szintén csak egy elmélet.


Az elmélet pont azt jelenti, hogy volt egy hipotézis, mit bizonyítottak, de nincsen meg még minden hiányzó darabka. Ettől elmélet, és nem tény.


Kérdem én: hol van bármiféle bizonyíték az isten-hitre? Miért pont a bibliai? És ha az araboknak van igazuk? Vagy az indiaiaknak? Vagy egy Csendes-óceáni szigeten élő 20 tagú törzsnek? Milliárd és milliárd különböző vallás létezik - miért pont éppen a keresztény isten lenne az igazi? Van rá bármi bizonyíték egy darab, milliószor szerkesztett, lefordított, átfordított, újrafordított könyvön kívül? Az, hogy hiszel? Én meg mást hiszek, tehát te tévedsz ezen az alapon. A hit nem több egy hipotézisnél, hiszen semmi, abszolút semmi bizonyíték nincs mögötte. Majd ha lesz, lehet belőle elmélet, és lecserélheti az evolúciót. Jelenleg minden bizonyíték, és minden lelet az evolúció felé mutat.


Az utolsó istenes megnyilvánulásra nem kívánok reagálni, nem akarom sértegetni a hívőket. Valami fura oknál fogva viszont ők felhatalmazva érzik magukat, hogy megsértsék azokat, akik nem hisznek - visszafelé meg fel vannak háborodva. Értem én - ciki lehet, ha egyre kevesebben hisznek a láthatatlan barátomban. Hopp, mégis sértés lett, elnézést :D

2012. júl. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Kedves Sir Butcher!

Írtam én azt,hogy ezt saját kútfőből vettem?

Írtam,hogy a neten találtam.


Ezt úgyszintén ott találtam,és véleményt kérnék:

""1. A tudomány a minket körülvevő világról alkotott objektív és rendszerezett kép.

2. Nem igaz az az állítás, hogy a tudós nem hisz semmiben.

3. Ha a tudomány alatt a természettudomány értjük, akkor az nem foglalkozik világnézeti

kérdésekkel.

4. Az önellenőrző rendszere miatt változékony résztudomány nem jelenthet ki abszolút

igazságokat. A helyes megfogalmazás: a tudomány mai állása szerint.

5. Tudományos állításokat igazolni nem lehet: azokat a tudomány igaznak fogadja el

egészen addig, amíg valaki meg nem cáfolja. Ha egy állítást nem lehet kritika alá vonni,

az nem tudományos állítás.

6. Az eredetkutatás csapdája a megismételhetetlenség: a múltban lejátszódott esemény

lenyomatai alapján ellenőrizhetetlen a kutatási hipotézis és elmélet.

7. A tudomány nem értelmezhető egy adott rendszeren kívül, így a tudomány nem

egyetemleges.

8. Gödel tételei miatt a matematika nem tudja bebizonyítani, hogy axiómarendszere teljes.

Ezért a matematikát használó összes tudomány eredményeiről sem lehet bizonyítani,

hogy teljesek és véglegesek lennének.""

2012. júl. 27. 20:44
 6/34 A kérdező kommentje:
Egyébként akkor Te miben hiszel?
2012. júl. 27. 20:48
 7/34 anonim ***** válasza:
84%

Az 1. pont igaz teljes mértékben.


A 2. is, hiszen a tudós, mint EMBER, hihet akármiben - a baj ott kezdődik, amikor a hite arra vezeti, hogy megváltoztassa, vagy elhanyagoljon bizonyos tényeket. Egy jó tudós munkája közben nem hisz semmiben - egy jó tudós a tényekkel foglalkozik, azzal, amit lát, amit a műszerek érzékelnek - sőt, még azokban is kételkedik.


A hármas pontnak nem tudom, mi értelme. A főzés tudománya sem foglalkozik autószereléssel, hiszen nem az a dolga.


4: ezt az előbb írtam. Azért elmélet az evolúció, mert a tudomány képlékeny - akkor lenne tény, ha minden létező elemet tökéletesen be tudunk helyettesíteni - és minden létező elem össze lenne gyűjtve. Ez valószínűleg sohasem fog megtörténni, így nagy eséllyel az evolúció mindig is elmélet lesz.


5: Ez félig hülyeség. Egy állítás attól lesz állítás, hogy igazolják. Sőt, a hipotézis akkor lesz elmélet, ha igazolom, de ez még nem elég: az adott elméletnek jóslatokat is kell tudnia állítani az adott témában. Tehát nem elég, hogy megmondja, ez hogyan lett - meg kell azt is mondania, hogyan lesz tovább. Így vizsgálható és ellenőrizhető. Az evolúció ennek eleget is tesz, például a ráksejtek fejlődésénél, vagy az antibiotikum rezisztens baktériumok tovább fejlődésénél.


6: igen, a régmúlt dolgokat nem lehet megismételni - ezért elmélet csak az evolúció. Viszont a jóslatai, az adott törzsek fejlődése, a hiányzó láncszemek megjósolása teljesen megállja a helyét. Így ellenőrizhető a valódisága. És egyelőre minden vizsgán átment.


7: ez így van. És pont ezért van mindig meghatározva, hogy egy adott téma mikor, hol, és milyen körülmények között érvényes. Pl Newton tételei tökéletesen leírják, mi történik akkor, ha lefejeled a villanyoszlopot, vagy hogy mikor hol lesz a Hold az égen. Viszont, Newton elmélete a gyorsan mozgó testekre már nem igaz - így például az Merkúr pályája nem meghatározható a newtoni számításokkal. Oda már Einstein relativitás elmélete kellett. Viszont kvantum szinten már ez az elmélet sem állja meg a helyét, ott egészen más fizika működik. De ettől még a GPS műholdak órája a relativitás elméletnek hála járnak pontosan.


8: ez csak egy továbbírása az előzőeknek. A tudomány valószínűleg sosem lesz teljes, mindig lesznek ismeretlen részek, amit nem ismerünk. És az ismeretlenre axióma rendszert sem lehet bevezetni. Viszont, a matematika pont azon kevés tudomány közé tartozik, melynek az alapjai, axióma rendszerei teljesek. Ugyanis matematikában MINDENT le lehet vezetni arra, hogy egy pötty és egy másik pötty az két pötty - nagy valószínűséggel ebben az univerzumban bárhol. És ebből a, meglehetősen röhejes axiómából ki lehet hozni a húrelmélet huszon-sok dimenzióját is, bizony :)



Egyébként én semmiben nem hiszek. Abszolút nem. Nem hiszek magam fölött felsőbb erőt, vagy akármilyen természetfeletti entitást.

2012. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2012. júl. 27. 21:22
 9/34 A kérdező kommentje:
Meg szabad kérdezni,mi a végzettséged?
2012. júl. 27. 21:26
 10/34 A kérdező kommentje:
Fizikus,matematikus,biológus?
2012. júl. 27. 21:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!