Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudom hogy tudnom kéne de...

Tudom hogy tudnom kéne de minden növény fotoszintetizál amelynek vannak zöld színsejtjei?

Figyelt kérdés

2012. aug. 2. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Igen.
2012. aug. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem.Léteznek olyan növények,amelyek gombákkal élnek szimbiózisban és minden táplálékot tőlük vesznek fel,így akár a sötétségben is megélnek,nem használnak fotoszintézist(ez egy lágyszárú növény,a nevét sajnos nem tudom)
2012. aug. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden növény, amelynek vannak zöld színtestei (kloroplasztiszok), fotoszintetizál is.

Vannak parazita növények, amelyek más növényeken élnek, nincs szükségük fotoszintézisre, ezért nem is fotoszintetizálnak, de ezek a növényekben nincsenek is színtestek.

2012. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha a növény zöld, fotoszintetizál. Punktum. Az már egy másik dolog, hogy az evolúció során fejlődött, és neki könnyebb a gombától felszedni, mint saját magának előállítani.
2012. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A parazita növények nem gombákkal élnek szimbiózisban (de ilyen jellegű kapcsolatuk is van), mert amire te gondolsz, az a mikorrhiza. Ezt nagyon sok növényfaj tudja. A paraziták más zöld, fotoszintetizáló növényeken élősködnek (gyökérparaziták), tőlük szívják el a tápanyagot. Ilyen például a vicsorgó.


Kérdező: igen. Nem csak hogy tudod, de jól is tudod. :)

2012. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha zöld az istenadta, az attól van, hogy klorofillt tartalmaz (nem biztos, de úgy tudom, ez a hemoglobinhoz hasonló vegyület, csak ebben vas(II) van, mig az utóbbiban vas(III)).

Feltehetően ez nem véletlenül van benne - ha csak zöld szinét nem egy doboz zöld olajfestéknek köszönheti -, használja is valamire, még pedig fotoszintézisre!

2012. aug. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat nagyon kielégítőek voltak
2012. aug. 4. 09:55
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
64%-os: nem Fe(III), hanem Mg.
2012. aug. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!