Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi igaz a Föld kialakulásá...

Mennyi igaz a Föld kialakulásáról ebből?

Figyelt kérdés

"Nyilvánvalóan a világossá válás fokozatos folyamat volt, amely hosszabb időszakot vett igénybe. A fény a naptól származott, de a nap maga nem volt látható a felhőtakaró miatt. A földet elérő fény ilyenformán „diffúz fény” volt. Nyilvánvalóan áthatolt a diffúz fény a gázfelhő-burkon, de fény forrásai a földről nézve a felhőtakaró miatt nem látszottak.


A kontinensek formálódtak a lemezmozgások miatt.

A földkéreg, a föld „alapzata”, a kontinensek alatt lényegesen vastagabb, különösen a hegyláncok alatt hatolnak be mélyen az alattuk levő földköpenybe, mint a fák gyökerei a talajba. A Putnam’s Geology azt írja: „A gondolat, hogy a hegyeknek és a kontinenseknek gyökerei vannak, ismételt vizsgálatok során beigazolódott.”

A földkéreg az óceánok alatt körülbelül 8 km vastag, de a kontinensek talapzatai mintegy 30 km, a hegységek „gyökerei” megközelítően kétszer olyan mélyre hatolnak.


Létrejött a szárazföldi növényzet három nagy osztálya. Eközben a diffúz fény annyira felerősödött, hogy a növények szempontjából létfontos fotoszintézis végbemehetett.


Kezdetben, a nagyobb szén-dioxid tartalmú légkör következtében, az egész föld éghajlata forró lehetett. De a növényzet buja növekedése folytán, a hővisszatartó szén-dioxid tartalom lecsökkent. A növényzet ezzel szemben gondoskodott oxigénről, az állati élet egyik előfeltételéről


Kialakultak az állatok.


Földi szemlélő most már képes lett volna megkülönböztetni a napot, a holdat és a csillagokat, mivel a növényi tényező miatt a gázfelhők eltűntek az égről. Az évszakok, amelyek kialakultak, kétségtelenül sokkal enyhébbek lehettek, mint ma."


2012. aug. 2. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az egész igaz,én is ezt olvastam még régebben.Legalábbis a geológia és a többi tudomány,ami foglalkozik a kérdéssel ezt tartja most a legvalószínűbbnek a leletek,bizonyítékok alapján.
2012. aug. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi.

Igazából azért kérdeztem, mert Jehova Tanúi ma egy kis könyvet a kezembe nyomtak, aminek az első oldalaink ez szerepelt, és párhuzamba vonták a teremtési napokkal ezeket, amiket kiidéztem.

Mivel nem hiszek el semmit, amit csak úgy állítanak, mondom megkérdezem már, hogy mennyi igaz abból, ami ott le van írva.

2012. aug. 2. 15:15
 3/5 Shai-Hulud ***** válasza:

Jehova tanúi (ugyanúgy mint a többi egyházak is) csak azt fogadják el a tudományok felfedezéseiből, ami nem áll ellentétben a vallásuk dogmáival, tanításaival.


Aki mást tanít, mint az egyházak, azt ma már szerencsére nem lehet megégetni... :-)


A fenti idézet nem mond ellent a Bibliának. Hiszen Isten megteremthette a Földet a kezdeti, gázokkal borított, növények nélküli formában, sőt biztosan így volt, hiszen a növényeket és az állatokat később teremtette az úr... Láthatod, hogy a tudomány is igazolja a Teremtést...


(Ennyit a belemagyarázásról.)

2012. aug. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hollófernyiges ***** válasza:
Nem, a tudomány egyáltalán nem támogatja a fenti leírást. Ez a diffúz fény izé nagyjából addig lehetett igaz amíg a felszín hőmérséklete 100 fok fölött volt (és így a növényi és minden egyéb élet lehetetlen volt), utána a légköri víz kicsapódott, és azóta folyik a mostanában is ismert vízkörzés az esőkkel. A szárazföldi növények kialakulásáig ezután még vagy hárommilliárd év telt el, és közben volt legalább egy olyan jégkorszak is amikor talán az egész Föld befagyott.
2012. aug. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"Kialakultak az állatok." Erre ezt a kérdést teszem fel: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..
2012. aug. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!