Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi faj a Föld, mint...

Az emberi faj a Föld, mint bolygó és ökoszisztéma szempontjából lényegében parazita?

Figyelt kérdés
Feléli a bolygó erőforrásait és nem ad cserébe semmit, nem integráns része az élővilág körforgásának, hanem kivette magát belőle. Az ember az űrből nézve lehet, hogy a Föld bolygó parazitája?
2012. aug. 2. 16:16
1 2
 1/16 Pendulum92 ***** válasza:
52%

Legnagyobb invazív faj

nem a föld szempontjából parazita, hanem az élővilág szempontjából.

ha így folytatja, kipusztítja önmagát.

a föld nincs veszélyben, kicsik vagyunk mi ahhoz, hogy kárt tegyünk benne.

ha mi eltűnük hamarosan helyre fog állni.

2012. aug. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Amiket írkálsz a köztudatba beépült baromságok. Mit is csinál az ember, ami más állat nem? Eszközt használ? tucatjával lehet mondani a példát. szaporodik? minden faj ideális körülmények között exponenciálisan növeli a számát. Rablógazdaságot folytat? Szintúgy bevett szokás állatéknál. Stb. Ne mtudsz olyat mondani, ami ne lenne teljesen természetes viselkedés, az pedig, hogy ezt éppen eddig soha nem látott mértékben űzzük nem tesz minket kevésbé természetellenessé.
2012. aug. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
*kevésbé természetessé.
2012. aug. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%

Az ökoszisztéma szempontjából nincs olyan kategória, hogy "parazita". Rossz szemszögből nézed a dolgokat.


1. A Föld, mint bolygó szempontjából lényegtelen, hogy mi történik a felszínén. Hatalmas esőerdők találhatók az egyenlítő tájékán, na bumm. Valami kiirtja az összes esőerdőt, na bumm - a Föld attól ugyanúgy fog tovább keringeni (és forogni is).


2. "nem integráns része az élővilág körforgásának, hanem kivette magát belőle."

Ez nem igaz. Az ember a földi ökoszisztéma része, anélkül csak egy életképtelen sejthalmaz.


Összegezve az emberi faj csakis az emberi faj "parazitája" lehet.

2012. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

Második válaszólúnak üzenném:

- sportvadászat, állatkínzás. Ezek hol természetesek neked? Az állat öl, ha magát vagy a területét védi, vagy ha éhes. Sok ember ezt élvezetből teszi...

- építkezések. Az utak, a házak, stb nem bomlanak le egykönnyen, ha az emberiség kiírtja önmagát, az élővilág más lényeitől elrabolt, lebetonozott területeink még hosszú ideig állnak majd, szomorú mementójaként az emberiségnek... egyetlen állat sem tesz ilyet.

- szeméthegyek. Főleg a radioaktív hulladék. A természetre jelentős mértékben káros, a mai napig mennek a viták, hogy mit lehetne kezdeni vele.


Sőt, eleve az emberi viselkedés sem természetes. Az állatok olyan logikus dolgokért küzdenek, mint a táplálék, a felségterület vagy az utódaik védelme... az emberek pedig példátlan és ostoba módon a hitükért vívták a legnagyobb és legértelmetlenebb háborúkat. Ilyet hol látsz az állatvilágban?

2012. aug. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az élősködő vagy parazita (régiesen: élősdi) egy másik faj, (a gazdafaj) egyedeinek testében vagy testfelszínén él, és annak testéből táplálkozik." - [link]


tágabb értelemben véve viszont az hogy valami parazita vagy nem parazita, nézőpont kérdése.


Az ember egyszerűen egy erős, és intelligens faj. Az erős fajok minden esetben nagy hatással vannak a környezetükre, erősen befolyásolják az élővilágot. Az intelligenciának pedig velejárója az alternatív szórakozás, meg a beteges viselkedés egyeseknél. (Egy kutyának valszeg soha nem fog eszébejutni az, hogy megpróbáljon a saját szájába hugyozni. egy majomnak már igen. az emberek pedig néha egymás szájába hugyoznak, szarnak, és élveznek.)

2012. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Ezzel a hasonlattal te komolyan az intelligenciát akartad példázni...?
2012. aug. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves Gaebrol!

Divatos, ám afféle félművelt álláspontot képviselsz. Már eleve az hülyeség, hogy a parazitizmust, ami egy teljesen szokványos életforma a természetben valami negatívnak tartod. Az ember (homo sapiens) az állatvilág egyik faja, a természet része éppen úgy mint az ocelot, vagy a pacsirta. Nem parazita. Sőt, az a gyanúm, hogy elképzelésed abban is téves, hogy az ember olyan ku%rva nagy hatással lenne a globális ökoszisztémára.Ha célzás nélül az űrből köveket dobálnál a földre, és közben lottóznál is, előbb lenne ötösöd, mint hogy egy embert eltalálj. Az Ember persze nagyobb változásokat okoz a fold felszínén, mint a legtöbb állatfaj, ez az emlősök esetében egészen egyértelmű. De nem vagyok biztos abban, hogy pl. a földi giliszták, vagy a legyek hirtelen kipusztulása nem okozna-e nagyobb változást, mint az ember esetleges eltűnése. Szóval több szerénységet, Virág elvtárs ! És ha már itt vagyunk, miért kéne félteni tőlünk a Földet? Az ui. velünk együtt van, azért olyan, amilyen, mert mi is rajta vagyunk.

2012. aug. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A parazita megállapítással nem értettem egyet (nem is nyilatkoztam ez ügyben), azt pedig tudom, hogy globális tekintetben akkora változást nem hozunk... de ettől még rengeteg kártékony dolgot művelünk.

A kommentem pedig eleve nem is igazán a kiírt kérdésre szólt, hanem ahogy írtam, a második válaszolónak. Főleg erre a mondatra reagáltam: "Ne mtudsz olyat mondani, ami ne lenne teljesen természetes viselkedés"

2012. aug. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Pendulum92 ***** válasza:
57%

A populációk közötti komeptíció teljesen normális, mindenhol jelenlévő jelenség. DE: melyik állatfaj pusztít el egy másik populációt(népet) csak hogy neki legyen igaza?

A természetben minden beáll egyensúlyra, az ember pedig felborítja azt.Kapzsiságból kipusztítja önmagát(ami még nem is lenne probléma ha csak magát pusztítaná)Tudom ez is divatos, csapból folyó valami, vagy is, a nagy gazdaságtudomány művelői nevezik annak.


Az ember a természet része, hiába akarja kivonni magát belőle.


Az emberi faj a legokosabbnak gondolja magát.Én még is a legbutábbnak tartom.

2012. aug. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!