Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nektek nem furcsa, hogy olyan...

Nektek nem furcsa, hogy olyan hatalmas szárazföldi területeket is szigetnek neveznek, mint pl a Csallóköz vagy a Szigetköz?

Figyelt kérdés

Mert pl. a Margitsziget az tényleg sziget. Rendben, a Csallóközt és a Szigetközt is minden oldalról víz veszi körül, de ezek már olyan hatalmas területek és csak az egyik oldalról határolja őket olyan hatalmas folyam, mint a Duna.

Hiszen a Mosoni-Duna és a Vág-Duna csak kis folyócskák.


2012. aug. 5. 21:44
 1/3 Shai-Hulud ***** válasza:

Elárulom neked, Nagy-Britannia is egy sziget. és csak egy kis Csatorna választja el a szárazföldtől. :-)


Az olyan szárazföldeket, amelyeket víz vesz körül szigeteknek (szélsőséges esetben kontinenseknek) nevezzük, függetlenül attól, hogy mekkora a körülvevő víz mennyisége.

Persze azért egy megkötés van, hogy a víz szintén földrajzi tárgy legyen, tehát ha 20 részeg haverommal körbevizelem az erdészházat, attól az még nem lesz sziget... :-DD


Pedro

2012. aug. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát azért én a La Manche-ot mindennek nevezném, csak nem kis csatornának.:)

Értelemszerűen itt a tengerrel körülvett területek nem számítanak, én az olyan szigetekre értettem a kérdést, ami egy kontinensen található.

2012. aug. 5. 22:20
 3/3 Shai-Hulud ***** válasza:

Azért is írtam nagy kezdőbetűvel :-D


A szárazföldi szigetekre is ez érvényes. Azok a földrajzi képződmények a szigetek, amelyeket olyan vizek vesznek körül, amelyek szintén földrajzi képződménynek számítanak. És ez független a földterület valamint a víz nagyságától, azaz akár egy kis patak is keríthet el hatalmas szigetet.

De egy vízelvezető csatorna már nem, mert az nem földrajzi tárgy, hanem technikai műtárgy.


Pedro

2012. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!