Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora a valóságtartalma és...

Mekkora a valóságtartalma és mi a tudományos alapja ennek a kijelentésnek?

Figyelt kérdés

ha a proton tömege nem 1836x nehezebb az elektronnál hanem pl 5000x akkor meghalnánk.

forrás: http://www.youtube.com/watch?v=VdSHqYOrJfA

39:10

előre is köszönöm a választ a hozzáértőknek


2012. aug. 7. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a megnövekedett gravitáció hatására az elektronok az atommagba zuhannának. Szabadon keringő elektronok nélkül felbomlanak a kémia kötések. Mindegy egy neutroncsillag anyagához hasonlatos anyagból épülne fel. Az pedig összeegyeztethetetlen a DNS szerkezet meglétével, és ezáltal az általunk ismert élet feltételeivel is.
2012. aug. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*Minden
2012. aug. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem éppen halnánk meg, csak nagy valószínűséggel nem léteznénk. A ma ismert világegyetem nem alakulhatott volna ki, és helyette valami egészen más létezne. Nem értek annyira a csillagok működéséhez, de bizonyára más energia kell két nehezebb tömegű proton egyesítéséhez, mint a könnyebbekhez. Továbbá a gravitáció is furcsa lenne. Gondolj bele! minden 2,7* nehezebb, tehát mindennek a tömegvonzása 2,7 szerese a megszokottnak. Visszatérve a csillagokhoz, ha esetleg nem indulnak be thermonukleáris folyamatok ezzel a tömeggel, akkor az éppen keletkező csillagok azonnal fekete lyukakká roskadnak össze.

Tehát a kijelentés egyáltalán nem alaptalan.

Természetesen ezek szerint lehet feltételezni egy "teremtőt", aki nem feltétlenül esik egybe a katolikus egyház istenével, de nagy figyelmet szentelt a proton tömegének pontos beállítására, hiszen ezeket az értékeket (ma még!) csak mérni tudjuk, nincs módunk rá, hogy megjósoljuk sem ezt, sem a töltéseket kísérlet nélkül. Azonban aki ebben próbál bizonyítékot találni isten létére, annak határozott határt szabnak az erős-antropikus elv hívői. Állításuk szerint Vagy több univerzum létezik, vagy egy univerzumon belül találhatóak különböző tartományok, amikben ezek az alap értékek, mint például az elektron töltése vagy tömege megegyeznek, azonban eltérnek a többi univerzumtó/területtől. Eszerint létezhet egy olyan hely, ahol 2,7* nehezebb a proton a nálunk megszokottnál, és ez érdekes, és látványos jelenségeket eredményezhet, csak sajnos nincs aki erre rácsodálkozzon. Nekünk nem szerencsénk volt, hogy kedvezőek a körülmények, hanem ha nem lennének kedvezőek, akkor nem is tudna minket zavarni.

Remélem érthető voltam :D

2012. aug. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előző válasza hasznos, mondjuk a videóban a krapek arról beszél, hogyha mi babrálhatnánk bele a kvantumi számokba akkor annak nem lenne jó vége. :))

De ismétlem, az előző válaszoló helyes dolgokat írt.

2012. aug. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A helyes kérdés nem ez. Az igazán érdekes kérdés, hogy lehet-e a proton tömege nagyobb? Ez egyátalán nem mindegy. Elképzelhető egy nagyon mélyen rejlő összefüggés, ami meghatározza a világ alapvető állandói értékeinek arányát, és akkor nincs értelme azon gondolkodni, hogy mi lenne, ha az egyik nagyobb lenne, mint a másik.


Meg különben is, nem hiszem, hogy ez a fajta okoskodás vezet valahová.

2012. aug. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!