Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Történik-e bármilyen kémiai...

Történik-e bármilyen kémiai változás állás közben, ha az emberi bélgázt hermetikusan lezárva elzárjuk egy üvegbe?

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert az főként metán, ami nem csinál semmit.
2012. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Azért gondolom abban van jócskán szén-dioxid, kénhidrogén, nitrogén, stb. is.

2012. aug. 9. 12:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Szívesen, a szén-dioxid nehezen, a nitrogén egyáltalán nem reagál semmivel, ha nem tévedek. A kénhidrogént nem tudom. Megkérdezhetem, hogy ez hogyan vetődött fel? :)
2012. aug. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szén-dioxid mért nehezen? A belekben szerves anyag bomlik. A szerves anyagok pedig többek között szén-dioxidra bomlanak el.

Rá is kerestem a neten. Itt azt írják, a második leggyakoribb alkotóelem a szén-dioxid: [link]


Nem tudom hogyan vetődött fel, csak tegnap eszembe jutott, hogy vajon eltartható-e a cucc önmagában és ha igen, meddig.

2012. aug. 9. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!