Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tud erre valaki magyarázatot...

Tud erre valaki magyarázatot adni?

Figyelt kérdés
Na igen van a naprendszer,világűr stb.....de ez az egész hol van??
2009. júl. 20. 22:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Naprendszer, a mi galaxisunk, és mindez az univerzumban, ami végtelen. Ilyen egyszerű.
2009. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Honnan tudjuk.hogy végtelen?A végtelen hol van?
2009. júl. 20. 22:29
 3/14 dellfil ***** válasza:
85%

Komoly válasz nem adható arra a kérdésre, hol van az univerzum. (Vagy miben van? Vagy minek a része? Esetleg a "Multiuniverzum" egy "elektronja" amely a "multiuniverzumban" levő egyik bolygón élő sántacickány bajszahegye fehérjemolekula nitrogénatomjában van?) És így tovább...

Mégis, mire gondoltál? Részletezd, kérlek. Hogy-hogy hol van? Vagy "miben" van? Erre gondoltál?

2009. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
85%
Én értem a kérdést, de valószínüleg azért, mert én is kíváncsi vagyok rá. Hol van a végtelen vége? Ez olyan megfoghatatlan...
2009. júl. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen szóval kiskoromtól érdekel a téma.Az érdekelne,hogy hol van.Tulajdonképpen mindenki elfogadja,hogy van és olyan amilyen.Lehet őrültségnek hangzik,de engem zavar,hogy semmit nem tudunk erről.
2009. júl. 20. 22:38
 6/14 A kérdező kommentje:
A miben van is ide tartozik.Lehet,hogy egy sejt része vagyunk?Szóval annyira nem tudunk semmit úgy érzem.Köszönöm a válaszokat.
2009. júl. 20. 22:41
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
húú nem semmi pont ma került elő nálunk is ez a téma. Engem is kicsi korom óta érdekel ez a téma, az univerzium, meg az emberi lét... sajnos ezek olyan dolgok amiknél csak találgatmi tudunk... De azér örülük, hogy a mai világban vannak olyanok akiknek megfordulnak a fejében ilyen kérdések.
2009. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
igen engem is nagyon érdekel eza téma szoktunk bezsélni rola a családdal is háát az unuverzum végtelen nincs vége de ha vége is van akkor azután mi jon????a mennyy??
2009. júl. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Ezen én is szoktam gondolkozni...

Azt hiszem, erre sosem kapunk választ, ez az egész egy csoda, és nem kell mindent tudnunk. Hiába fogunk filózni most ezen, úgy is ugyanoda jutunk vissza!

2009. júl. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen gondolkodással mint a miénk, azzal nem lehet felfogni. Aki csak 3D be képzeli el a dolgokat + 4. ként az idővel. De aki ilyen egyszerűen gondolkodik mint mi, hogy ha átmegyek az ajtón akkor a túl oldalon leszek és ott van valami, vagy most tettem 5 lépést, és ez 8 méternek felel meg, de erre állt ár az agyunk, és képtelenek vagyunk elvonatkoztatni. Ahogy hogy ezt megértsünk, teljesen el kell vonatkoztatni a földi életünktől, amiről tudjuk, hogy természetes, hogy a fent az fent van, a lent meg lent. Nehéz elmagyarázni ezeket, megérteni meg még rosszabb. De lehet azt is hinni, hogy mis csak egy sejt vagyunk... szerintem ez butaság, de senkit sem tántorítok el a hitétől, vagy hogy ott az világegyetem vége és ott nincs semmi. Oda érünk, és leesel mint egy szakadékba, nagy ilyen butaságra még gondolni se kell. Ez is nonszensz, hogy semmi, értelmetlen. És ahogy egyre mélyebbre megyünk egyre több az értelmetlenség.

A lényeg a lényeg, próbáljunk meg elvonatkoztatni a számoktól, időtől, tértől. És hogy enélkül nem is lehet elképzelni semmit?? Na épp ez az. Érdekes ez, de bonyolult.


A tehén is bonyolult állat, de én megfejtem.

2009. júl. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!