Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Akinek van egy kis ideje...

Akinek van egy kis ideje segítene megfejteni a lenti kérdésekre a választ? (istenről, lélekről)

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodom mostanában a lélekről,Istenről.


Te hiszel a lélekben? Ha igen,miért? Ha nem,miért nem?

Nem rég beszélgettem egy pszichiáterrel ezt tőle is megkérdeztem(hipnózissal is foglalkozik) Ő hisz a lélekben,pályája során sok dolgot tapasztalt és őszintén gondolja hogy a lélek léte ezekre a magyarázat.

Tudjuk egyáltalán mi is az a lélek? Személy szerint azt mondanám hogy energia. Hiszen a fizika szerint minden energia, én a fa a kutyám és stb.(bocs ha hülyeséget írtam)


Kitérve elmondanék egy gyors sztorit ami velem történt:

Nővérem volt egy kezelésen(mind1 milyenen) a lényeg hogy a gyomránál tevékenykedtek. Én akkor épp egy ismerősömnél voltam. 1x csak kivert a víz nagyon melegem lett hihetetlenül fájt a hasam a gyomromnál végig azt hittem hogy elájulok már azon voltam hogy szólok az ismerősömnek hívjon valakit majd ezek lassan elmúltak. Közbe az órát néztem mert pont velem szembe volt és fél 11-et mutatott. Aznap beszélgettem tesómmal kérdezte hogy hogy vagyok,elmeséltem neki ezt ő meg elhűlve mondta hogy pont aznap volt ezen a kezelésen és pont akkor a gyomrát kezelték. Nagyon meglepődtem,nem tudtam hogy ott volt!


A másik kérdésem: Isten létét(itt most egy magasabb rendű intelligenciára gondolok) miért zárják ki sokan? Bátyámmal beszélgettem is erről, ő nem tudja hogy Isten létezik-e vagy sem de szerinte nem kizárható.(ő eléggé jól ért a tudományokhoz, tekintve hogy informatikus és matematikus)


Tudnátok esetleg ajánlani ezzel a két témával(lélekkel és Istennel) foglalkozó irodalmat?(ha van akkor tudományos*) Előre is köszönöm!



2012. aug. 12. 15:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ajánlanám Stanislaw Lem műveit, ahogy az ajánló írja:


"S míg a műfajokkal játszik, magabiztosan, mégis alázattal és végtelen bölcsességgel keresi a válaszokat azokra a végső kérdésekre, melyek mindannyiunkat foglalkoztatnak: az ember, a világegyetem és Isten mibenlétére."


Ez végül is, igaz, mert sok művében felmerül a kérdés, hogy mi értelme van a világnak, vagy bármely másiknak?


Erről szólnak többek között a Solaris, Az Úr Hangja, és A Kudarc c. regények.


Egyébként itt sok ezzel a témával foglalkozó kérdésnél felmerült, hogy a világnak nem kell, hogy értelme legyen, az ember nélkül is volt, és lesz is.

2012. aug. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A második kérdésre adok választ:

Nem tudom,hogy miért zárják ki sokan,én nem teszem.Lehetségesnek tartom,hogy mint felsőbbrendű intelligencia(például egy másik intelligensebb faj tagja)Létezhet Isten.A kizárással azért nem értek egyet,mert sem bizonyítani,sem cáfolni nem lehet a létezését tudományosan,ez csak a hitedről szól,ahhoz meg mindenkinek joga van.Nem muszáj hinned,de nem mondhatod hogy nem létezik.Ugyanez igaz azokra,akik hisznek,ők sem jelenthetik ki a létezését Istennek.Éppen emiatt nem szabad belekeverni a tudományt a hitbe,mert a kettőt nem lehet összeegyeztetni.A tudomány keresi az okokat,összefüggéseket,a dolgok mögé szeretne látni.Ellenben a hit nem magyaráz meg semmit.A Biblia is kimondja,hogy ne is akard megérteni a hitet,egyszerűen csak hidd el és kész.Az pedig teljesen mindegy hogy a bátyád mennyire ért a tudományokhoz,a fentiek miatt ez nem segíti elő a választ a kérdésedre(a matematika és az informatika meg főleg nem segít semmit a hittel kapcsolatban).Tehát nem fogsz választ kapni arra a kérdésre,hogy Isten létezik-e.TUDNI senki sem tudja egyenlőre,a HIT pedig nem bizonyíték,hiszen ha biztosan tudnánk hogy Isten létezik/nem létezik,akkor már nem kellene hinni benne,tudnánk a választ.

2012. aug. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. aug. 12. 21:36
 4/20 Srapnel ***** válasza:

"Hiszen a fizika szerint minden energia, én a fa a kutyám és stb.(bocs ha hülyeséget írtam)"


Ez egy nagy tévedés! Az anyag nem csak energiából áll. Az anyag valódi anyagból és kölcsönhatásból is áll! Vagy mondhatjuk úgy is, hogy vannak más mennyiségek is, amik megmaradnak. Pl. az elektromos töltés. Nem tudod visszavezetni tisztán energiává, valami más eleme a világnak.

2012. aug. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, te tényleg a tudományt hívod segítségül ezekhez a kérdésekhez? Nem tévesztetted el a rovatot?


Akkor röviden:

- A lélek 100%-ban a tested működéséből következik. Ha a testednek vége, akkor azonnal és teljes egészében vége a lelkednek is. Erre rengeteg bizonyíték van, olvass vissza, sokszor volt már ez a kérdés.


- Isten nincs, istenek lehetnek, csak éppen semmi jele sincs egynek sem, és ez nem is tudományos kérdés. A tudomány annyit tud mondani, hogy a világunk kiválóan tud működni bármiféle isten feltételezése nélkül is. Ha van isten, az nem szól bele a világunkba, semmiféle módon sem és a halálunk után sem (lásd fenn a léleknél).

Persze nézni se tudja a világot, mivel a nézés az beleszólna a világ működésébe.


- ami a parajelenségeket illeti, amit hoztál: tudósok vizsgálták már ezt is, sokat. Elvileg lehetséges lenne, csak valahogy amikor tudós vizsgálja, akkor éppen véletlenül nem sikerül semmi, csak pont annyi, amennyit a véletlen is mondana. Ez meg ugye így már nem kunszt.

2012. aug. 20. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szóval kérdező, nagyon sok válasz van mind a két kérdésedre, de nagyon kevés az, ami megközelíti az igazságot. Miért, mert csak nagyon ritkán születik olyan ember akinek a képességei ezt lehetővé tették, és ha régen élt is ilyen ember azok legtöbbször nem értették, valamiféle csodának hitték és meseszerűen kiegészítve fantáziájukkal túl misztifikálták.


Isten-- mint személyes istenség, olyan nem létezik, csak Teremtő energiák vannak itt a Földünkben és azt körbe ölelve. Azokkal szembesülni végképp nagyon rendkívüli képesség és nagy fokú kíváncsiság kell, és leginkább makacs buldog természet, hogy még a saját életét se féltse...mert bizony alá kell menni még a pokolba is hogy szembesülhessen a teremtő erőkkel!

Tehát az amit sok ember megsejtett, mint teremtőket és elnevezte Istennek létezőKK!

7. f. Istenérveim, ahogy megtapasztaltam...


A lélek- mint életet adó energia szintén létezik és az ember még ismeri is kb 5000 éve, mert egy kínai találta meg, élet-energiának hitte és azóta is szurkálgatják azokat a test-pontokat, amelyek a test felszínéhez "lefércelik"-- az orvostudomány pedig megfigyeléseket végez, hogy mitől gyógyulnak meg a betegek- nem érti, és el se gondolkodott rajta egy biológiai-fizikus se, hogy miképp lehetséges, hogy két energia rendszer rohangál az élő testben amiből az egyik vezetékben futkos (idegrendszer) a másik szabadon szövi át a testet belül majd beburkolja védőn a test bőrét átszőve.

18. f. Mi a lélek, létezik egyáltalán?


Ami a testvéred fájdalmát és a te megérzésedet illetve az ő fájdalmának átélését illeti, arra nagyon egyszerű a magyarázat. Ha valaki nagyon közel áll egy másik emberhez ráadásul vér szerint, és szereti akkor előfordul hogy adott pillanatban, a lelked megérzi azt hogy Ő bármilyen messze van tőled de fájdalmat érez és szorongást-- akkor a testedet beburkoló lélekszála energiája felizzik, figyel, megnyílik és elküld egy kis parányi lélek húrt önmagából, oda ahol a szeretet ember van őt körbe száguldja felfog mindent fájdalmat félelmet , majd visszatér hozzád és benned tudatosítja, ha nappal van akkor még érzéseket is idézhet elő benned, ha éjjel van még fel is ébredhetsz rá, még hangokat is hallhat az ember amit magával hozott a lélek kicsi darabkája.


Ezért fordulhat elő az is hogy valaki több ezer km távolságból képes megérezni, hogy az akit szeret nagyon, épp most halt meg ezen a napon ebben az órában-- mert az ember tudat-alatt, mindig gondol a szeretteire ha nincsenek vele és a lélek érzi ezt az aggódást ezért válaszokat keress a tudatalatti kérdéseire, szorongásaira, hogy TE az ÉN megnyugodj vagy figyelmeztessen valamire.

Amit betettem azok fejezet cimek egy megírt blogomból, abban találgató öngyógyításról szóló fejezetek is amit egyrészt a lélek pontjain vagy magával a lélekkel önmagán végezhet bárki.

2013. máj. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Abban se tévedtél sokat hogy az élet a fa a kutya is energiából áll össze-- hisz mindent atomok építenek fel az univerzumot a Napunkat a Naprendszert a Földünket a levegőt, a kavicsokat és a vízet ami feltört valamikor a Földünk belsejéből. De a kutyádat a fát az udvaron és minket az embert is. Ugyanakkor, minden atom áll két pólusú energiából és egy parányi univerzumi porszemcséből.
2013. máj. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Mami - arra kérlek, hogy ne írjál a tudományos rovatokon.

Sajnos borzalmasan romboló dolgokat tudsz elkövetni.

Írjál a vallásos vagy az ezoterikus rovatokon, ha már mindenképpen írni szeretnél.

Megpróbáltam elolvasni, amit küldtél - inkább hagyjuk, hogy milyen. De az a te dolgod, mert egy olyan blogtól senki sem vár tudományt.

Itt viszont félrevezetheted azt, aki nem ért valamihez, és ne adj' isten - tőled várná a segítséget.

2013. máj. 5. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Te szerinted romboló, Te szerinted a hitet az ehhez kapcsolódó ismereteket külön kell választani a tudományos megállapításoktól. NAGYON TÉVEDSZ! Hit nélkül nem létezne tudomány és ahhoz, hogy a Hit ne misztifikálásból és babonaságból táplálkozzon,tudomány szükséges.


Az emberi élet véges, és ez félelmet ébreszt az emberi pszichében. Tehát a halált mint elkerülhetetlent, meg kell tudni magyarázni, nem misztifikálni, nem mennyországgal etetni az embereket, meg holmi angyalok meséivel, mert amikor eltávozik akkor, azt se tudja mi történik vele, csak ide oda csapódik némelyik lélek.

Még az intelligens magasabban képezett emberi lélek is megdöbbenéssel veszi tudomásul; hova került, fogalma sincs semmiről, egyedül a végtelen Tér megélése, átélése az, amit csodál, ami megbűvöli.


DE!! Ha túl sokáig van ebben a bűvöletben, akkor az Utolsó-úton emiatt, megsemmisülhet.


A másik miért kellene az embernek tudatlanságban vagy épp babonaságban élnie, ha egyszer valaki el tudja magyarázni, miért kell végig élni az életet, miért fontos az, hogy mindig őszinték legyünk és van e valami értelme célja az életnek, mert az élet valóban itt a Földön, véges-- de maga a LÉTEZÉS az nem.


De akár az isten fogalmat, akár az élőtest élni, mozogni képes törvényszerűségeit, csak a tudomány képes szakszerűen elmagyarázni, nem pedig 100-200-300 féle vallási maszlag különböző módon, saját szájíze szerint ráadásul!


egyszer csak rendet kellene tenni ebbe az ostoba, önző, emberi fejekben, nem gondoljátok? Erre pedig semmi más nem alkalmas csak a logikus, tudományos vizsgálat és eredmények, tanításaik.


Egy baj van, hogy a tudomány is egy fajta hatalmat élvez és ezzel ellentétben a vallások is hatalmat képeznek, és a politika mindkettőt felülről irányítja, természetesen a maga hasznára.

2013. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Azért mert Te nem érted 8/-as arról én nem tehetek, próbálj meg elszakadni egy kicsit a kézzel fogható valóságtól és beleérezni abba, miből is állsz.


azt elfogadom hogy teljesen új megvilágításban beszélek mindenről, mint ahogy megszoktátok-- de ez csak azért van, mert már nem vallásos szöveg, ugyan akkor a tudomány számára is, sok tekintetben még ismeretlen. Adva volt egy- két képességem, amit ki is használtam és mind azt amit megtapasztalni voltam képes, már egy XX. századi középiskolai tudással igyekeztem elmesélni.


az hogy valaki itt-ott bele olvasgat, épp a nehéz tartalma miatt, aligha lehet megérteni. Aki viszont a fejezeteket sorban olvassa, azok megértették, még alacsonyabb végzettséggel is.

2013. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!