Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világűrben felfedeztek már...

A világűrben felfedeztek már 2 ugyanolyan bolygót?

Figyelt kérdés

Csak azért, mert szerintem kizárt dolog, hogy a világűrben, több milliárd galaxisnak a bolygói mind különböznek, és egyik sem hasonlít a másikhoz, vagy esetleg teljesen ugyanolyan.

És nagy az esélye is, hogy létezik egy második Föld, ugye? Nem értek az ilyen dolgokhoz, de mostanában ezek nagyon foglalkoztatnak :) tehát felfedeztek már valaha 2 ugyanolyan bolygót? ahol ugyanannyi a hőmérséklet, ugyanakkora a mérete, az anyaga, stb?



2012. aug. 13. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Az exobolygókat nem régóta kutatják, két egyforma természetesen nincs köztük, de úgy tudom, Föld típusú sem.

A Naprendszer bolygóit meg gondolom ismered. :)

"És nagy az esélye is, hogy létezik egy második Föld, ugye?"

Éppenséggel nem zárható ki, de nagyon-nagyon valószínűtlen. Már az is szerencsés (mármint számunkra) véletlenek sorozatának eredménye, hogy a Föld olyan lett, amilyen.

2012. aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha feltételezed, hogy az univerzum végtelen, és a benne lévő anyag mennyisége is, akkor feltételezheted végtelen számú Föld-ikertestvér meglétét is.


Ha végesnek fogadjuk el, akkor viszont nehezen képzelhető el, hogy egy bolygó teljesen ugyanolyan legyen mint a másik.

2012. aug. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem csak hogy 2 bolygót,de én úgy tudom, hogy egész világűr szeleteket is tök egyformának vélnek a tudósok.

Emiatt felmerült a holografikus világegyetem modellje is már.

2012. aug. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom pontosan de mintha régebben spektrumon talán..., nem tudom de valahol láttam hogy találtak egy bolygót de csak víz van rajta és az is megvan fagyva tehát jég borítja be az egészet és nem tudom hányszor akkora mint a föld .De nézz utána inkább mert ez se biztos.
2012. aug. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Nem csak hogy 2 bolygót,de én úgy tudom, hogy egész világűr szeleteket is tök egyformának vélnek a tudósok."


Nem kevered véletlenül azzal, hogy az Univerzum nagyléptékben homogén és izotróp???

2012. aug. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ha feltételezed, hogy az univerzum végtelen"

Persze ilyet nem feltételezünk, ha azt szeretnénk, hogy a gondolkodásunk során levont következtetéseknek legyen valami közük a valósághoz...


Ha érdekel, akkor itt tudod megnézni, hogy milyen tulajdonsággal bírnak az eddig felfedezett exobolygók:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Jelenleg ennyi módszerrel lehet exobolygókat találni....

2012. aug. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, ez az oldal viszont zseniális, itt mindenféleképpen sorba tudod rakni az eddig megismert bolygókat.

[link]

2012. aug. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=4k0UlaRZC8k


Nem tudom, hogy ebből mi igaz, de sok érdekes dolgot lehet belőle megtudni.

2012. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!