Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan keletkezett a Hold?

Hogyan keletkezett a Hold?

Figyelt kérdés

3 elmélettel is találkoztam már tudományos műsorban.

1.a Földdel egy időben keletkezett.

2. a Föld még az alakulása elején egy másik kisbolygóval ütközött,és a törmelékekből alakult ki.

3.A Földet bombázó meteorok törmelékeiből.

Akkor most melyik pontosan?


2012. aug. 20. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
LEGYEN
2012. aug. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sohasem lehet valamit pontosan tudni, esetleg annyit lehet tudni, hogy a bizonyítékok többsége melyik elmélet mellett áll, és ez esetben ez a 2-es.
2012. aug. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 2.

Ez szerint nekiütközött a törmelékek elkezdtek a Föld körül keringeni, majd egyesültek. A földet bombázó törmelék is belezuhant a Földbe, vagy ha nem is az összes, de egy Holdnyi nem gyűlhetett össze. Azt meg hogy a Földdel egy időben keletkezett, azt én úgy értelmezem, hogy vagy jött a Föld fele és elkezdett körülötte keringeni, ami nem valószínű, hiszen azt is mondják, hogy eleinte közelebb keringet, ilyen szűken meg nem fordulhat, hogy még itt is marad. A másik pedig az, hogy itt együtt keletkezett, de ilyen esetben szerintem hasonlítani kellene jobban a Földre vagy mi rá. Szerintem ! Tehát 2-es :D Amúgy ezt a variációt hallottam én a legtöbb helyről.

2012. aug. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Chuck Norris fingott egyet
2012. aug. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
a napi szokásos Norris viccet megkaptuk már. köszönjük, kedves előző!
2012. aug. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem sincsen egyértelmű álláspontom; emellett én nyitottan szemlélek minden dolgot. Úgy gondolom, hogy ez a kérdés más témákat is érint.

Az egyik lehetőség szerintem is az, hogy valamikor a Földből kiválva, a Föld által jött létre. Nagy kérdés az, hogy mikor. Ez valóban történhetett valamilyen külső hatásra; pl. aszteroida vagy meteoritok becsapódása által.

Az így keletkezett anyaghalmaz valahogy összeállt bolygó formájúra, megszilárdult, és elkezdett bolygónk körül keringeni saját pályáján, ami azóta is kísér minket Holdunk formájában.

De van egy másik elmélet is. Eszerint valamikor "befogta" a Föld a Holdat, ami azt jelenti, hogy az addig a Napunk körüli pályán lévő égitest egyszer csak elkezdett körülöttünk , tehát a szomszéd és egyben nagyobb bolygó körül keringeni.

Ha ez a második variáció az igaz, akkor ez utóbbi esemény elképzelhető, hogy geológiai mércével mérve nem régen történt.

Most pedig leírok még újabb lehetőségeket is. Én azt sem tartom kizártnak, hogy valamennyi ideig, egy darabig két Hold is keringett a Föld körül, a mai és egy kisebb is. Aztán az egyik, a kisebb rázuhant a Földre, vagy pedig súrolta. Ha ez így történt, akkor ez, vagy ez is okozhatta a mintegy 10-12 ezer évvel ezelőtti, vagy még régebben történt hatalmas, globális katasztrófát. Az szinte biztos, hogy valami; vagy az egykori másik és kisebb Holdunk, vagy pedig egy aszteroida ütközött a Földdel akkoriban.

Ha valóban két Holdunk volt, akkor az egyik keletkezhetett így is, hogy a Földből csapódott, vált ki; a másik pedig úgy is, hogy "befogta" a bolygónk. Sőt még az is lehet ez esetben, hogy a két Hold nem egyidőben létezett, tehát akár olyan időszaka is lehetett a Földnek, amikor nem volt körülötte Hold.

Mindezek miatt simán előfordulhat az is, hogy mindenkinek igaza van; mert lehet, hogy mindegyik elméletben van igazság.

2012. aug. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!