Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehetséges az, hogy a...

Hogy lehetséges az, hogy a Holdat néha nappal is lehet látni?

Figyelt kérdés
Most sokan le fognak hülyézni, de a Holdat én nappal is láttam nem régiben. Hogy lehet ez?

2012. aug. 7. 13:43
 1/7 HóPárducica válasza:
Ugyanaz az elv, mint amikor éjjel látod:) Nappal csak reggel-délelőtt és késő délután lehet látni:) amikor a Föld "nincs útban" a Nap és a Hold között:)
2012. aug. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Hold láthatósága főleg azon múlik, hogy rásüt-e a Nap, ugyanis saját fénye nincs. De a Google okosabb nálam, rengeteg találat van rá.
2012. aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én minden nap látom nappal a holdat :)
2012. aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Haha, ez olyan vicces kérdés... :D

Szerintem ez egyáltalán nem furcsa, és nem is ismerek olyat, aki akár egyszer is furcsálta volna...

2012. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A holdat azért látjuk, mert a nap fénye visszaverődik róla, és ez a fény a szemünkbe jut. Ez mindig igaz. Néha azonban a hold környezetéről (a kék égboltról) több fény jut a szemünkbe, ezért annak hatása elnyomja a holdról érkező fényt (az agy az előbbit érzékeli erősebben, azaz az utóbbi is van, csak elvész az agy érzékelésében). A legtöbb esetben azonban, ha a hold a horizont felett van, nincs felhő előtte, valamennyire mindig látszik. Az időjárástól és a fényviszonyoktól függően erősebben, vagy gyengébben.
2012. aug. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Újhold és telehold környékén nem látni nappal a Holdat. Újholdkor a Nap túl kicsi részét világítja meg, és túl közel látszik hozzá, tehát elnyomja; teleholdkor pedig akkor nyugszik le a Hold, mikor a Nap felkel.


Szóval újholdkor a Hold közelítőleg együtt mozog nappal (vele kel és nyugszik), és csak teleholdkor működik az óvodában agyonszajkózott hülyeség, hogy nappal a Nap van az égen, éjjel a Hold. ("Hihetetlen, hogy az emberek mennyire vallásosak tudnak lenni. Elhiszik, hogy a Hold kering a Föld körül, és hogy a Föld a Nap körül, de bele se gondolnak, hogy ez mit jelent... Mintha a fél emberiség még mindig a sötét középkorban, szigorú vallásosságban élne.")

2012. aug. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előttem szólónak igaza van. Sok a tévhit a Holdról és a Napról, főképp ez, hogy a Hold éjszaka van az ége cskis. Valójában mindkettő járkál a maga útján, teljesen függetlenek egymástól. De a Földről nézve úgy tűnik, mintha egymást kergetnék. Néha pont szemben vannak, valaki is írta, hogy ilyenkor csak az egyik látszik. De néha megközelítik egymást, és akkor a Hold fehérlik az ége, közben akár süthet is a Nap.
2012. aug. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!