Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sokan beszéltek a világ...

Sokan beszéltek a világ végéről, hogy mikor lesz, de a világ kezdete mikor volt?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 21:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
51%
Na, ez a nagy kérdés!!!Nem hiszem, hogy lett volna kezdete, mert hiszen öröktől fogva lennie kellett. Viszont ha nincs kezdete, akkor vége sincs, ez világos. Tehát ha lesz is bármi, (amit nem tudunk, hogy lesz-e és mikor), az nem a világ vége lesz, csak valamilyen változás, átalakulás, vagy egy másik formáció vagy dimenzió....
2012. aug. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Igazából először azt kell megfogalmazni, h mi a világ, illetve mit értesz kezdet és vég alatt.
2012. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

Fantasztikus első! Ritka dolog, hogy valaki ennyire alul informált legyen a tudomány mai állásáról.

Tehát jelen tudásunk szerint a ma létező összes anyag és (vagyis) energia továbbá egy idődimenzió egy 14 milliárd éve keletkezett szingularitásból indult. Ezek után bonyolultabbnál bonyolultabb események követték egymást.

3 térdimenzió "simult ki" a tágulást követően, a többi pedig mintegy összegöndörödve rejtőzködik az érzékeink és műszereink elől. Bizonyára léteznek, ugyanis a világot eddig legjobban leíró húrelméletek csak tizen-dimenziók segítségével számíthatóak.

A világvégére több elmélet van.

A régebbi nyilvánosan elfogadott, a nagy-reccs, ami azt állítja, hogy az univerzum idő elteltével visszazuhan önmagába, és Kezdetéhez hasonló szingularitásként végzi.

A másik elmélet szerint a sötét energia képes lehet az univerzumban minden anyagot és erőt legyőzve mindent széthasítani.

2012. aug. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Az hogy az egész világ az univerzumunk mióta van ez jó kérdés. Ha azt érted a világon hogy csak a földünkre gondolsz mint bolygóra az kb 4 milliárd éves lehet. És amennyire tudom kb 5-6 milliárd évig még meg is marad. Az már megint egy más téma hogy mi fog ez idő alatt történni a földdel hogy az emberiség mennyire teszi tönkre ezt a bolygót. Ha 2012-es világvégére gondolsz az csak egy nagy kamu, egy agybutítás, hogy a maják így tudták közben nem is ismerjük a valódi okát arra hogy miért álltak le a naptárukkal, pedig biztos lenne erre egy értelmes logikusabb magyarázat csak ugye ez nem derült ki és nem is fog. Én ebben nem hiszek egyáltalán, a világunknak akkor lesz vége amikor az emberiség teljesen tönkre vágja azt, vagy egy esetleges természeti katasztrófa esetén hogy egy bolygó vagy egy nagyobb meteor hazavágja az egész bolygót, vagy egy világméretű atomháború, na akkor tényleg vége lenne a földnek, de ugye ez emberiség függő már.
2012. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Az egész világ kezdetéről beszélek, amikor még nem volt tér, idő, anyag és energia. Ezek olyan dolgok, amiket szinte fel sem tudunk fogni.
2012. aug. 27. 21:44
 6/26 Gauldoth ***** válasza:
57%

Én meg csatlakozom az elsőhöz. A tudomány csak a mai jelenségeket magyarázza, de nem tudja, csak tippeli, hogy mi van a hátterében, és egyáltalán nem biztos (sőt szerintem biztos hogy nem) hogy egyes jelenségek szabályszerűsége azt jelentené, hogy a mint elején a kezdet volt. Ez csak földhöz ragadt gondolkodás.


Egyébként meg a szingularitás is valami volt.


És nekem azt senki nem tudná megmagyarázni, hogy a semmiből egyszer csak létrejött 1 db univerzum.


Ráadásul biztos én vagyok földhözragadt, de én nem hiszek sem a tér, sem pedig az idő kialakulásában. A tér (azaz a hely) mindig ott volt, max. üresen. Idő meg nincs, ez egy ember alkotta fogalom arra, hogy a dolgok egymás után való történését fel tudja fogni.

2012. aug. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Gauldoth ***** válasza:
Szóval senki sem tudja. A tudósok tippelgetnek, de szerintem ahogy az lenni szokott, amikor valaki kicsit ért hozzá, de tippel, az ált. téved. (Pl-k a múltból: Az élőlények nem evolválnak, mert látszólag mindig uolyanok, Geocentrikus világkép, mert olyan, mintha a nap járna körbe, relativitás elmélet, amit jól ki lehetett számolni, de mára megcáfolták)
2012. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
46%

Na, kezd tisztázódni a dolog - nézzük, mi hiányzik még:


A világunk kb. 14 milliárd éve keletkezett, de nem a semmiből, hanem egy nagyon kis területre koncentrált energiából. Nem a semmiből keletkezett! A világ kezdetekor már megvolt az összes mai tömeg.

Azt nem tudjuk, hogy az a tömeg, amiből a világunk keletkezett, miből és honnan van. Vannak rá elképzelések.


Ezután ez a tér növekedni kezdett, vagyis kitágult. Ez megy ma is - ráadásul a világunk gyorsuló ütemben tágul.

Ez azt jelenti, hogy összehúzódni sose fog, hanem valószínűleg kihűl és a benne levő anyag majd nagyon hosszú idő alatt elbomlik.


Az első válaszoló ritka buta - szerencsére egyedül van.

Mondjuk abban az egyben igaza van, hogy a világnak nem úgy lesz vége, hogy minden eltűnik, mivel az anyag nem tud eltűnni.

De elbomlik majd valamilyen olyan formára, ami aztán már nem csinál semmit.

2012. aug. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Idő van, azt már bebizonyították.
2012. aug. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%

"A tér (azaz a hely) mindig ott volt, max. üresen."

Ez így értelmetlen. Teljesen üres tér nincs. A teret a benne lévő anyag határozza meg, csakúgy, mint az időt (anyag mozgása). Tér, idő, anyag egymástól elválaszthatatlan.

2012. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!