Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sokan beszéltek a világ...

Sokan beszéltek a világ végéről, hogy mikor lesz, de a világ kezdete mikor volt?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 21:13
1 2 3
 11/26 Gauldoth ***** válasza:
27%

Ezt mondják a fizikusok. Tévedtek már. Szerintem a tér és idő nem egy megfogható dolog. Nem is lehet megfogalmazni, amit akarok. Szerintem mindkettő olyan, hogy nincs értelme azt mondani, hogy létezik, mert egyszerűen nem "léteznek" ezek, hanem csak úgy vannak. Mármint ezen nem lehet változtatni, és nem is úgy "léteznek" mint atomok, tárgyak, stb. hanem egyszerűen csak a helyet és az időt jelentik.


Én nem tudom elképzelni, hogy lenne olyan része a világnak, ahol a 3D, és az idő nem így lennének jelen, ahogy itt.


Lehet, hogy vannak, de azért erre először adjanak csalhatatlan bizonyítékot.

2012. aug. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

"A tudósok tippelgetnek, de szerintem ahogy az lenni szokott, amikor valaki kicsit ért hozzá, de tippel, az ált. téved. "


Tippelgetésnél azért picit többről van szó. :)

Meg, hogy "kicsit értenek hozzá" :D

2012. aug. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Elsa ***** válasza:
0%

Isten van öröktől fogva, az emberi történelem 6000 éves.

Üdv.

2012. aug. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
0%

Nézd meg ezt: http://www.youtube.com/watch?v=FVTIORn39UY


:) Szívesen

2012. aug. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Gondolkodó ember? Próbálunk rájönni miként működik a világ, de valaha megérti az ember, az emberiség fogalmát a bennünk található sejt, baktérium, stb.? Hogy értenénk meg mi a világ valódi létét?
2012. aug. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 feketepeter ***** válasza:
A kérdésre a választ nem tudom, de ha az ősrobbanás előtt nem volt idő, akkor értelmetlen azt feszegetni, hogy mi volt előtte.
2012. szept. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:

Ahhoz, hogy ebben a kérdésben valaki is valamit írhasson, sokkal fontosabb lenne, ha ismerné a következő megállapítást:

" Ami következik,nagy titok ! sajnos egyikünk, Kár,ám Tódor elárulta: Mi nem vagyunk magarok. Mi a Marsról jöttünk. Van közöttünk igazán híres is: a Gábor Zsazsa. De mi attól féltünk, hogy a Földön nem üdvözölnek. Másrészt nem tudunk tökéletes kiejtéssel beszélni. Megoldás: Először Mgyarországon telepedtünk meg és most azt állítjuk, hogy magyarok vagyunk. Az is igaz, hogy Magyarországot a világ legjobb helyének tartjuk. E.T.


Aztán ha már ezekkel a Marslakókkal tisztában vagyunk, lehet azon filozofálni: mit kell/lehet a Világ kifejezésen érteni, volt-e kezdete és lesz-e vége... bár ennél sokkal fontosabb a Föld lakói nagy részének: mit és miből eszik holnap, ad enni a gyermekeinek, hogy az éhhaláltól megmeneküljön...

2012. szept. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
A Világnak se vége, se hossza, a világ végtelen emberi ész ezt fel se fogja. A földnek mikor lesz vége így helyes a kérdés.
2012. szept. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A Tengerész ***** válasza:
0%
Ez az a kérdés amire emberi ésszel nem tudunk választ adni. Mert ha valaki kijelentei, hogy ennyi meg ennyi évmilliárddal ezelőtt, akkor azonnal jön a kérdés, "Jó, de akkor mi volt előtte?" Az ember legfeljebb a matematikában képes definiálni a végtelen fogalmát, de ésszel felfogni képtelen. A "világ"-nak nincs eleje és vége. A világ örök. A Földi életnek vége lesz egyszer, de a kérdés más volt.
2012. szept. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Elsa ***** válasza:
0%

Nem lesz vége a Földnek.

De miért nem olvassátok a Jelenések könyvét???

Ott a válasz mindenre, emberek !

[link]

2012. szept. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!