Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki linkelne egy olyan...

Valaki linkelne egy olyan táblázatot amelyben fel van tüntetve az elemek vegyértéke is?

Figyelt kérdés
Kerlek kíméljetek a "google a barátod" válaszoktól, ott mar kerestem.

2012. aug. 30. 09:40
 1/2 anonim válasza:
2012. aug. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden periódusos rendszeren rajta van.

Ha nincs mondjuk kiírva az elektronszerkezet (jobb sarokban néhány szám egymás alatt), akkor is megtudod nézni, mennyi a vegyértéke az elemeknek.

Onnan nézheted meg, hogy a főcsoportok úgy vannak összerakva, hogy növekvő sorrendben vannak benne az elemek vegyérték szerint.

Ergo az az elem amelyik az első főcsoportban van, annak egy vegyérték elektronja van, amelyik a hatodikban, annak hat. Ez főcsoportokra vonatkozik, a mellékcsoportokat nem tudom, de lesz úgy is aki elmagyarázza.


Szóval egy periódusos rendszeren minden rajta van szinte amire kíváncsi vagy, csak tudni kell használni. Gondolom most ismerkedsz a kémiával. :D

Király tárgy, ha érdekel is, nagyon fogod szeretni.

Tesco vagy Spar, lehet kapni ilyen laminált periódusos rendszert, nem is annyira drága talán és elég igényes, sok minden rajta van. Bár ha nem is találsz, tankönyv végében, hátán mindig van egy és az is elég.


Remélem segíthettem,

üdv, egy alkimista.

2012. aug. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!