Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kezdő kémiás kérdései?

Kezdő kémiás kérdései?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a kémiát, és felmerült bennem egy pár kérdés.

Repesnék, ha vki megválaszolná őket:


1. Minden atom részecske, de nem minden részecske atom?

2. a Nukleonok tömegéhez képest 1 darab elektron tömege, vagy az elektronfelhőben mozgó összes elektron tömege hanyagolható el? (Úgyértem aránytalanul kevés, kicsi.)

3. Ha a tömegszám a pr és n SZÁMÁNAK az összege, akkor miért TÖMEGSZÁM az elnevezése, miért nem proton és neutron szám, vagy valami hasonló találó név:)?

4. Hülye kérdés, ami úgy is így van, de azért beírom:

ha kivonom a tömegszámból a rendszámot a neutronok számát kapom meg?



2012. aug. 30. 10:00
 1/3 Silber ***** válasza:
100%

1.: Igen. Minden atom ún. kémiai részecske. De a kémiai részecskék halmazába beletartoznak az ionok, és a molekulák is.

2.: Igazából mindkettő. A proton egységnyi tömegéhez képest egy elektron tömege 1/1840. A legnagyobb rendszámú ismert elemek nagyjából 100 elektront tartalmaznak, így egy protn is kb. 180-szor nehezebb, mint a teljes elektronfelhő. Tehát mindkettő elhanyagolható.

3.: Mert van protonszám, és neutronszám külön-külön. A deutérium nevű hidrogénizotópban a protonszám 1, és a neutronszám is 1. Azért lett tömegszám, mert az atom tömegét gyakorlatilag csak az atommag tömege adja.

4.: Pontosan.

2012. aug. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kérdéseidre már nem írom le a választ, hiszen ezt már az előttem szóló tökéletesen megtette, de örülök, hogy felmerültek benned ezek a kérdések és próbálod átlátni azt, amit tanulsz! Nyugodtan kérdezz máskor is, így sokkal könnyebben fog menni a kémiatanulást, hiszen ez egy nagyon logikus tantárgy, sok összefüggéssel. Sok sikert a továbbiakban:)
2012. aug. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Igen az atomok részecskék, de az elektronok már nem atomok. Ugye az elektron részecske.


2. Nukleonok: proton és neutron. Nem tudom pontoson, de szerintem -mivel mi is úgy tanultuk- egy elektronra vonatkozik, hogy a tömege hozzájuk képest elhanyagolható.

Viszont, ha egy elhanyagolható, akkor hat elhanyagolható még mindig elhanyagolható... xD Szóval a felhő tömege is elhanyagolható, szerintem.


3. Mert ez volt a legtalálóbb.

Nem tudok mást mondani rá. :S


4. A tömegszám a neutronszám és a protonszám összege.

A rendszám egyenlő a protonszámmal (de az elektronszámmal is).

Tehát ha kivonjuk a tömegszámból a rendszámot, igen, tényleg a neutronszámot kapjuk.


Remélem segíthettem,

üdv, egy alkimista.

2012. aug. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!