Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi idő múlva fordulhat...

Mennyi idő múlva fordulhat elő, hogy a naprendszer bolygói keringésük folyamán egy vonalba rendeződnek?

Figyelt kérdés
Akár a nap egyik oldalán, akár mindkét oldalán.
2012. aug. 30. 21:13
 1/5 Zorall1 ***** válasza:
Legközelebb azt nem tudom, de két ilyen esemény közt eltelt idő egyenlő a bolygók keringési idejének legkisebb közös többszörösével! Az a legkisebb érték amit ha bármelyik keringési idejével osztunk egész számot kapunk! A "Nap mindkét oldalán" esetében pedig a keringési idők felének legkisebb közös többszöröse ez az idő! De ez térben sose kerül egy vonalra, mert nem illeszkednek egymásra a keringési síkok, csak az ekliptikával párhuzamos síkra eső vetületük lesz egy egyenesen!
2012. aug. 31. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zorall1 ***** válasza:
Még érdekes esemény lesz, hogy a Nap egy ilyen együttállás alkalmából fogja legnagyobb kilengését produkálni a Tejút-beli keringési pályáján. Ez lenne a bolygók gravitációs kölcsönhatása a Napra nézve.
2012. aug. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ki akarod számolni, tételezd fel, hogy pontszerűek, egy síkban vannak, húzz ezen egy képzeletbeli vonalat, a bolygók pályájával való metszéspontjait írd fel egy koordinátarendszerben. Ugyancsak írd fel a mai pillanatban a bolygók koordinátáit. A pályaegyenletek adottak, felírhatsz egy kilenc ismeretlenes egyenletrendszert, megoldod és abból kiszámíthatod a t időtartamot. No az az időpont lesz a kérdésedre a válasz.
2012. aug. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen egy vonalban rettentő ritkán állnak, de ha egy 30°-os szögön belül állnak azt már együttállásnak hívják, (tehát a napból húzol két vonalat amik 30 fokos szöget zárnak be egymással, a kettő között lesznek) ilyen legutóbb I.e.561-ben volt és 2854-ben lesz legközelebb.

Ha a konkrét választ nem is tudom, remélem azért segítettem.

2012. aug. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Lemodelleztem a naprendszert a számítógépemen. A közös többszörös pl. jó módszer, de a bolygók sem feltétlen centire pontosan fognak sorba állni, mert azért elég kiterjedtek. Több dolog is felmerült, amire remélem mielőbb meglesz a válasz. De már többnyire képben vagyok :).
2012. szept. 3. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!