Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van nyugaton szar idő,...

Miért van nyugaton szar idő, mikor keleten jó idő van?

Figyelt kérdés
Nem tudja valaki, hogy az országban miért van ez a kettőség, ahol én lakom, oda mindig elér a szar idő, most megint ilyen hülye idő van, míg keleten maradt a nyár, én ezt nem nagyon tudom elviselni. Nyáron sokszor van szar idő, amiből a keletiek semmit sem érzékelnek. Télen itt eső esik, mikor máshol hó. Mitől van ez?

2012. aug. 31. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű:

Atlanti-óceán felől jön ugye a csapadék. És mire ideér, nagy része már lehullik. Tehát, ha eléri az ország nyugati részét, már nem nagyon szokott maradni a keleti részére. Persze vannak nagy viharok, amik az egész országot átjárják.

2012. aug. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy nem Hollandiában laksz, vagy Luxemburgban, ott sokszor esik az eső. Amúgy én is itt Nyugat-Magyarországon lakom, és néha már morogtam emiatt, de az esetek többségében azért hamar odaér a rossz idő az ország másik felére is, így túl sok előnyük azért nincsen.

Jó Szeged és Pécs azért egy kicsikét jobb helyzetben van, de pécsen is futottam már bele többször is egész napos esőbe.

2012. szept. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hó tekintetében sajnos igazad van, Ajkán sokszor még bokáig ér a hó, míg Szombathelyen már nincs belőle egy csepp sem!
2012. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!