Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Újabb kutatások szerint több...

Újabb kutatások szerint több emberfaj is élt egymás mellett, de miért csak a homo sapiens (mai ember) maradt fenn és a többi eltűnt?

Figyelt kérdés
Volt a Neander-völgyi, voltak hobbitok, törpe emberek, meg még jópár, miéert csak a homo sapiens maradt meg? A többi teljesen eltűnt egyébként?

2012. szept. 2. 23:06
1 2
 1/11 Shai-Hulud ***** válasza:
81%

Neandervölgyiek tényleg léteztek a hobbitokat és a törpéket (sőt, egész Középföldét) Tolkien találta ki.


A neandervölgyieket pedig az egyik nézet szerint kiirtotta a Homo Sapiens, a másik nézet szerint magába olvasztotta. Ezen még vitáznak a szakik.

De az biztos, hogy egyéb különös emberfajták nem léteztek.


Pedro

2012. szept. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Erről elég sok könyvet olvastam. Jared Diamond egész jól körüljárta. Kb. 4 ilyesféle vizsgám volt az egyetemen. A pontos választ nem tudom. Sejteni viszont azt sejtem, hogy a mai ember magába olvasztotta a többit.
2012. szept. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Előbbi vagyok, hülyeséget írtam: a neandervölgyit magába olvasztotta.
2012. szept. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hobbitok sosem éltek, törpe emberek pedig úgy tudom a csendes óceán környékén éltek és a Homo sapiens bizonyos rasszai magukba olvasztották.

A neandervölgyiekkel is ez történt.

2012. szept. 3. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A mai ember és a neandervölgyi párhuzamosan élt együtt kb. 30 ezer évvel ezelőtt. Keveredtek is egymással, de a neandervölgyinek más volt a testfelépítése és pl. a gégeszerkezete miatt nem lett volna képes a beszédre, ami a Homo Sapiensnek nagy előnyt jelentett.
2012. szept. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Homo floresiensis a hobbit becenevű emberelőd (kb 8-9 éves felfedezés): [link]


Lehet, hogy voltak más kis növésű emberfajok is amiket meg törpének neveztek el én konkrétan csak a hobbitra emlékszem.


Amúgy vizsgálatok szerint valószínűleg az európai emberek 1-2% a hordoz Neander-völgyi géneket. Például Ozzy Osbourne genomjának vizsgálata is azt hozta ki, hogy valószínűleg Neander-völgyi ősei is akadnak! Ez komplett fajbeolvasztás szempontjából elég kevésnek tűnik, de a wiki szerint időszámításunk előtt 70000-ben volt egy úgynevezett üvegnyak-effektus ami a populáció lecsökkenését majd pár egyedből újra felnövelését jelenti. Azaz meglehet, hogy jóval több keveredés volt 1-4%-nál csak valahogy pont a hibridek haltak meg így nem örökítettek tovább. Az is érdekes, hogy ez a 70000-ben elméletben bekövetkezett esemény egy gigantikus vulkánkitörés lehetett, ami nyilván nem csak a Homo Sapiens-t tette taccsra. Amúgy nem mondom, hogy minden fentebb leírt dolog korrekt szóval nézz utána ha akarsz és nem csak trollkodsz/játszod a hülyét.

2012. szept. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Esetleg megneveznél néhány ilyen "kutatót"?
2012. szept. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert az EMBER nyerte meg a faji háborút és kiirtótuk a vetéjtársakat mert mi voltunk a felsőbremdű faj . Őkmeg kihalktak.
2012. szept. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hat utolso, marpedig szerintem te neandervolgyi vagy, vagy meg az sem..
2012. szept. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A Neander-völgyieket beolvasztotta a Homo Spaiens Spaiens (ez a mai ember nem a Cro Magnoni ember) és néhány tudós úgy tartja hogy az igazán inteligens emberek (ha jól tudom olyanok mint Mozart) Neander-völgyi ősökkel rendelkezhettek
2012. szept. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!