Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent a matematikában a...

Mit jelent a matematikában a dőlt N betű, aminek alsó indexében egy dőlt nagy e betű található? (Mint az elemének lenni jel. )

Figyelt kérdés

2012. szept. 3. 15:17
 1/7 shoona:D ***** válasza:
az N betű az a természetes számok halmazát jelenti. ebbe tartoznak a pozitív egész számok és a nulla :)
2012. szept. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mik a természetes számok, de ez nem azt jelöli. Rájöttem amúgy, ez a küszöbindex-szel kapcsolatos dolog. Az az e valójában epszilon.
2012. szept. 3. 16:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor jó, hogy megvan, ezt a dolgot tényleg szokták így jelölni.


Azonban látom, hogy egyesek tévhitben élnek a matematikai jelölésekkel kapcsolatban, ugyanis az N viszonlag ritkán jelölni a természetes számok halmazát. (A 0-t meg egyes szerzők természetes számnak tekintik, mások nem. Ez attól függ, hogy milyen filozófiát vall az illető, illetve attól, hogy melyik a kényelmesebb számára a műve szempontjából.)


[link]

2012. szept. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A leírásod alapján értem, és logikus is. Viszont akkor ebben az esetben N egy epszilon sugarú tartomány lenne a határérték körül. De ha N egy megadott tulajdonságú természetes szám, és ha epszilon mondjuk 0,001, akkor nem N-t, hanem Q-t kellett volna írni. Vagy legalább is nekem így tűnik logikusnak, hiszen 0,001 nem természetes , hanem racionális szám. Persze ha egy 3 sugarú tartományrl van szó, akkor meg N-re van szükség.
2012. szept. 3. 21:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Amikor határérték számításról és küszöbindexről van szó, akkor az N_epszilon a sorozat annyiadik tagját jelenti, ahányadiktól kezdve a sorozat már sehol sem tér el epszilonnál nagyobb mértékben a határértéktől. Tehát N itt egy természetes szám, epszilon egy kicsi pozitív valós. (Mondjuk nem látom, amit olvasol, így nem lehetek biztos benne. És amit leírtam az azt akarja kifejezni, hogy egy sima, dőlt N betű az bármit jelenthet, akár valós számot is. Annak, hogy "a legtöbb esetben erre használják", semmi köze a matekhoz, már-már a humán kategóriába tartozik.)


Az előző válaszom arról szól, hogy a jelentésének le kéne lenni írva, ahol ezt a jelölést olvasod, meg arról, hogy az N nem mindig a természetes számok halmazát jelenti, ahogy az első válaszoló írta (az előző válaszom is főleg neki szól, nem akartalak összekavarni).

2012. szept. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogyha a sorozat N-edik indexű tagjáról van szó, akkor már más a helyzet, mert a sorozat tagjainak sorszáma természetes szám.... Akkor konkrétan azt jelenti ez a jel, hogy küszöbindex.
2012. szept. 4. 10:06
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. szept. 4. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!