Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elmagyarázná nekem valaki...

Szöszideeszes kérdése:

Elmagyarázná nekem valaki pontosan mi az a sarki fény, és mitől van ez? és h mikor milyen színekben van az mitől függ?

Figyelt kérdés
2012. szept. 3. 18:13
 1/8 EagleHUN ***** válasza:
2012. szept. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Wiki elmagyarázza.

[link]

"A töltött részecskéket a földi magnetoszféra nagyrészt eltéríti, a mágneses pólusok körüli tartományban azonban bejutnak a légkörbe. A részecskék ütköznek a légkör atomjaival, ionizálják és gerjesztik az atomokat, a gerjesztett atomok pedig fénykisugárzással térnek vissza alapállapotukba. A kibocsátott fény az atomra vagy molekulára jellemző színű. A színkép látható tartományában elsősorban az oxigén zöld és vörös, valamint a nitrogénmolekulák kékesibolya vonalai jelentkeznek, a sarki fény az ultraibolya tartományban is erős."

2012. szept. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ilyen kifejezéseket még nem értek és azért kértam h egyszerűbben 7.-es fejjel is megértsem.. O:)
2012. szept. 4. 15:50
 4/8 anonim válasza:
Még jó hogy nyolcadikos vagy...
2012. szept. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akk nyolcadikos naa..
2012. szept. 5. 21:19
 6/8 anonim válasza:
a légkörbe behatoló töltött részecskék (elsősorban protonok és elektronok) által keltett időleges fény­jelenség.
2012. szept. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)) ennyi az egész??
2012. szept. 12. 12:45
 8/8 anonim válasza:
nekünk csak ennyit kért a tanár. : )
2012. szept. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!