Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Repülőgépeknél nagy magasságba...

Repülőgépeknél nagy magasságban kialakuló kék fényjelenséget, hogy hívják?

Figyelt kérdés

Most láttam a National Geographicon... Repül a repülő, és mintha a szélcsatornában fújnák rá a füstöt, csak ez királykék színű, és sokkal hevesebb. Néhány kép, amit fotóztam a műsorból. Talán valamilyen köd a neve, ha jól tudom. Ha nem, akkor elnézést. :) Köszönöm szépen!


[link]

[link]

[link]

[link]



2012. aug. 18. 01:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Újra említést tettek róla, talán Szent Elmo tüze, vagy valami hasonló a neve.
2012. aug. 18. 01:39
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van, Szent Elmo tüze.

[link]

2012. aug. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már bocsánat, de mintha ez nem a Szent Elmo tüze lenne.

Az meteorológiai jelenség, ennél a repülőgépnél a fénytüneményt vulkáni hamu okozta. Láttam ezt a műsort, abban is benne volt. Először Szent Elmo tüzének gondolták, de kiderült, hogy a közelben vulkánkitörés volt és a finomszemcsés hamu és por szikrázott és okozott statikus kisüléseket. Innen a fény. Nem nagy magasságban alakul csak ki, régen hajók árbocain is megfigyelték, vagy akár villámhárítókon.

2012. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves #3! Ha rákattintasz a #2 által írt válasz linkjére, ugyan ezt olvashatod, mint amit te mondtál. :)
2012. szept. 6. 21:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ez az... Wikis oldal Szent Elmó tüzéről... De minek linkelte azt, amikor ez nem az?
2012. szept. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!