Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az időjárás megállapításánál...

Az időjárás megállapításánál miért nem használjuk a bolygó állást, vagy az űrbéli viszonyokat?

Figyelt kérdés
Állítólag sokkal pontosabban lehetne megállapítani az időjárást ezen a módon,mert figyelembe venné a mágneses hatásokat.
2009. júl. 28. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
az ilyen kérdésekkel az a baj, hogy maga a kérdés akkora hülyeség, amire nem is nagyon lehet mit lépni...
2009. júl. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon volt ilyen asztrológus, aki feljegyzéseket és megfigyeléseket végzett a bolygóállások és az időjárás között.Gyakorlatilag úttörő munka lenne, de lehetséges.
2009. júl. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert most is figyelembe vesszük a mágneses hatásokat. Csak nem direktbe programozzák bele, hogy ez itt a mágneses cuccli, hanem van egy modell, ami tapasztalati úton készült, és az írja le ezeket a dolgokat. Aztán a számítógép megold egy millió soros egyenletrendszert, és kijön az időjárás. Hülyeség a kérdés, abszolút egyetértek elsővel.
2009. júl. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A mágneses és a többi hatás sem függ a bolygóállástól.

Csak a Nap és a Hold állása és a naptevékenység számít.

De ezeket valószínűleg figyelembe is veszik.

2009. júl. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

A többi bolygó olyan messze van, hogy pl. a villamos erőműveink nagyobb mágneses hatással bírnak. Akkor mondjuk ezekkel kellene kezdeni.


Szép dolog az asztrológia, nem mondom, hogy nem igaz, csak ott pattan el az agyam, amikor mágnesességgel meg gravitációval próbálják magyarázni, mert ezt kimértük és nettó hanta.


Egyébként most őszintén: ha nyilvánvalóan sokkal pontosabban lehetne megállapítani az időjárást így, akkor miért nem ezt csinálják?

2009. júl. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt olvastam valahol,és érdekesnek találtam.Tehát túl bonyolult ezt értem.A világűr viszont öszefüggő energia rendszer és logikus hogy minden mindenre hatással van szerintem.
2009. júl. 31. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!