Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen jelentősége van az...

Milyen jelentősége van az iránytangens meghatározásának, egy függvény differenciálhatóságának vizsgálatakor?

Figyelt kérdés

Annyit sikerült kihámoznom, hogy az iránytangens egy derékszögű koordináta rendszerben ábrázolt függvény pontbeli érintő és az y tengely által bezárt szög tangense. Nagyjából értem a dolgot, mert egy egyszerű derékszögű háromszögről, meg trigonometriáról van szó, viszont nem tudom elképzelni, hogy milyen függvény az, amely egy bizonyos pontban nem differenciálható. Szóval melyik az a függvény, amelyiknek van olyan pontja, amelyhez nem rajzolható érintő.

Olyan függvény lenne, amelyiknek adott pontban nincs véges határértéke? tehát mondjuk van egy másodfajú szakadása, és akkor a szakadási pontban nem differenciálható?



2012. szept. 5. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd meg például az f(x)=|x-2|-3 függvényt, az x=2 környezetében. Sajátértéke is van, de x=2 -nél nem differenciálható. Végtelen sok egyenes húzható itt, aminek egy közös pontja van a görbével, de egyik sem az érintője.
2012. szept. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ja értem már.... x=2 pontban olyan, mintha egy ponthoz akarnánk érintőt húzni. Végtelen sok érintője van ennek a pontnak.
2012. szept. 5. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!