Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van valami tudományos megalapo...

Van valami tudományos megalapozottsága annak, hogy a csillagjegyek (amelyben született az illető) hogyan befolyásolják az emberke viselkedését, jellemét?

Figyelt kérdés
csillagjegy, horoszkóp

2012. szept. 10. 21:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
egyeltalán nincs. akkor a tősdét nagyon ki lehetne számolni, és a gazdaság romlásához vezetne...
2012. szept. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Mivel a csillagképek NEM létezö dolgok, hanem csak a Földröl nézve látszanak valaminek, ezért nem. Ugyanis az EGY csillagképben lévö égitestek nem egyforma messze vannak a FÖldtöl, ezért semmi közük sincs egymáshoz.
2012. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Biológisilag a születendő emberre nagy hatással van minden, ami az anyára is hatással van. Az is sokat számít, hogy ezek a hatások mikor érik, a magzati fejlődés mely szakában. A gyerek jellemének valahány elemét tehát valószínűleg már a magzati fejlődés kialakítja, de nem gének, hanem az anyát ért hatások által.


Ha ezt továbbgondoljuk, akkor lehet némi megalapozottsága annak, hogy a jellemre (tehát itt végső soron idegrendszeri tulajdonságokról beszélünk, nem valami misztikus, anyagtalan lélekről) hatással legyen a külső hőmérséklet, az anya táplálkozása (ami évszaktól függő), vagy hogy mennyi volt napos órák száma (illetve ezek közül egy vagy több dolog). Márpedig aki mondjuk szeptemberben születik, az januárban fogant, februárban 1 hónapos magzat, stb.


Namost ez egy elmélet, amiből csak annyi következik, hogy nem kizárható bizonyos korreláció a születési időpont és a jellem közt. Viszont nagyon sok kérdésben és módon kéne tesztelni. Például ebből az elméletből következik, hogy az egyenlítőhöz közelebb egyre jobban elmosódnak a jellem-határok, hisz ott nincsen ez a klasszikus négy évszak. Valamint a déli féltekén az augusztusi gyerekeknek kell hogy olyan legyen a jellemük, mint itt a februáriaknak, hisz ott fordítva van az időjárás.


Mindezek maximum egyes jellemvonásokat jelent, nem komplett jellemzést, és a sorshoz meg aztán semmi köze. És ugye a csillagok állás nem játszik szerepet benne.

2012. szept. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem így értem. Hanem hogy amilyen jellemzőket írnak, h pl. így viselkedik egy skorpió, így egy oroszlán, stb. ezeknek van-e vmilyen alapja, vagy honnan veszik őket?
2012. szept. 10. 21:51
 5/20 A kérdező kommentje:
Utolsó alatt 21:37-t értettem.
2012. szept. 10. 21:52
 6/20 A kérdező kommentje:
21:51, nagyon tetszik a válaszod, köszi. Várom a többiekét is.
2012. szept. 10. 21:54
 7/20 anonim ***** válasza:

Tény:

A fizika törvényei miatt az égbolt 25000 évente körbeforog a fejünk felett, ami azt jelenti, hogy kb. 2000 évvel ezelőtt egy hónappal odébb volt minden csillagkép.


Ezek után szerintem könnyű eldönteni, mennyi valóságalapja van a horoszkópnak.

2012. szept. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
43%

Van. Én tudok rá egyet.

Előre kijelentem hogy nem hiszek a horoszkópokba. Pláne nem a napi jótanácsokba amiket olvasni napilapokba.

De az egyes jellemzések nagyon el lettek találva.

Szerintem ez azért lehet mert az egy időben született emberek jobban egymásratalálnak. Például ovodában aki télen születik az nagy valószínűséggel szalajtós lesz és az már kicsit kihat a bölcsességére is mert idősebben kezdi a tanulást. Meg ehhez hasonló dolgok miatt. De az is lehet hogy csak szimplán mindenki olvassa a horoszkópjára jellemző dolgokat és legyint hogy neki ez alap hibája és nem is kell vele foglalkozni. Aztán kiélesednek ezek a tulajdonságok.

Szóval van benne valami.

De nem hinném hogy az változtat meg embereket hogy itt vagy ott áll az a csillag vagy bolygó.

2012. szept. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Páran vették még a fáradságot, hogy több parajelenséget is megvizsgáljanak, a cikkhez hasonlóan a vizsgálati módszereket a para-szakemberekkel egyetértve állították össze, és azoknál is csak a véletlen szórásnak megfelelő eredményeket kapták.

Végtelenül röviden: ezek a dolgok kitalációk, de milliók zabálják nap mint nap.

Nem véletlen, hogy a csillagjóslás nem része a tudománynak, ugyanis ott kőkeményen bizonyítani kell, nem elég a dumát nyomni.

Talán Mark Twain mondott olyasmit, hogy nincs a világon annyi könyvtár, amibe elférnének a be nem teljesült jóslatok, de a beteljesült próféciák elférnének a mellényzsebemben :)

2012. szept. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
21:59, nem írom le neked is külön, h nem erre gondoltam.
2012. szept. 10. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!