Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Schrödinger macskája az...

A Schrödinger macskája az melyik kvantummechanika paradoxon?

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 18:53
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Ő szólt be. Egyébként minden szíves válaszolót meghallgatok, kérem ha tudjátok írjátok meg ! A kérdés az, hogy melyik paradoxon a Schrödinger macskája gondolatkísérlet, mi a neve a paradoxonnak és azt hogy mi vezet ellentmondásra a klasszikus fizikával.
2012. szept. 11. 20:21
 12/27 anonim ***** válasza:
92%

"A Schrödinger macskája az melyik kvantummechanika paradoxon?"

"Én tökéletesen értek a kvantumfizikához, veled ellentétben"


Ahha minden bizonnyal :D

2012. szept. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Shai-Hulud ***** válasza:
93%

JAJJJ, csak nem egy ATOMFIZIKUSHOZ van szerencsém???

:-DDDDD

(akkor miért kérdezel hülyeséget?)


Pedro

2012. szept. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
87%

Kedves "Kis Coffos" (Ezen a néven besírtam),

ha még öt ember beírja, hogy a Schrödinger macskája kísérlet nem paradoxon, hanem a dolgok természetéből fakadó viselkedése a világnak, akkor belátod, vagy mindenki szembe megy az autópályán? :-D

2012. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
84%

Kis coffosunknak valszeg csak trollkodhatnékja van, vagy nem is tudom... Egy kérdés, amiben ő a téma:


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__3381..

2012. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Az hogy valószínűségekkel számól a kvantumfizika még nem jelent ellentmondást a klasszikus fizikával. Ha feldobod a labdát szélcsendben, 50%-a valószínűsége hogy balra és földet és 50% a valószínűsége hogy jobbra, ha a pálya közepén dobod fel és ez mégsem kvantumjelenség :D.


Mélyen érteni kell a kvantumfizikát ha ezt meg akarod érteni.


Ugye a Schrödinger macskája maga a kvantumfizikai szemléletmódból nem jelet ellentmondást, azonban a klasszikus szemléletmódban mond ellent a világnak, ezért kérdeztem, hogy mi az ellentmondás? Mi ennek a paradoxonnak a fizikai neve magyarúl ? Miben áll maga a paradoxon ? Nyílván ha alapvető kvantumjelenségekben állna, akkor nem lenne paradoxon.

2012. szept. 11. 21:52
 17/27 A kérdező kommentje:
Amit belinkeltetek wikipédiából, az abban a formában nem igaz. Szabad önállóan megfogalmazni, nem pedig ideidézni dolgokat, hamár annyira értetek hozzá. Magyarázzátok el kérlek. Érdeklődve várom.
2012. szept. 11. 21:53
 18/27 anonim ***** válasza:
90%

"Ha feldobod a labdát szélcsendben, 50%-a valószínűsége hogy balra és földet és 50% a valószínűsége hogy jobbra, ha a pálya közepén dobod fel és ez mégsem kvantumjelenség :D. "

Ebből látszik, hogy fingod sincs, hogy mi az a kvantummechanika. Inkább figyelmesen olvasd el, hogy mit írtak a nálad pöppet műveltebb válaszolók.

2012. szept. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Nemhogy nem pöppet értelmesek, de egyenesen ostobák, mert megfogalmazni sem tudják, amire gondolnak és nem is értik. rendben van, hogy nem vagytok kvantumfizikusok, de amit írok azt meg kellene érteni, ez nem kvantumfizika :D.


Én nem mondtam, hogy ha feldobom a labdát az kvantumfizika lenne, de amit mondtatok abból az következik hogy ez is az.


Szabad megválaszolni a kérdést.

2012. szept. 11. 22:26
 20/27 Shai-Hulud ***** válasza:
96%

" Ha feldobod a labdát szélcsendben, 50%-a valószínűsége hogy balra és földet és 50% a valószínűsége hogy jobbra, ha a pálya közepén dobod fel és ez mégsem kvantumjelenség"


Ez valóban nem az. A kvantumjelenség (nagyon durva egyszerűsítéssel) az, mikor a labda MINDKÉT oldalon ér földet. Mert a foton bizony képes ilyet is csinálni, amit egy labda nem. Ez LENNE a paradoxon, hogy a labda nem úgy viselkedik mint az elemi részecske, pedig elemi részecskékből áll.


És azért NEM paradoxon, mert a labda néhány kvadrillió részecskéje statisztikusan eliminálja (azaz kiegyenlíti) az ilyen-olyan kvantumfizikai határozatlanságokat.


Még egyszer mondom, olvasd el a kétrés kísérletet. Anélkül az életben nem fogod megérteni.

[link]

[link]

[link]


Pedro

2012. szept. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!